پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فرهنگ صالح

تعداد سوال: ۱

خشک شدن برگهای یوکا تنه ای ویژه

تعداد بازدید ۳۰۴

سلام یوکا تنه ای من هفته ای ۲یا ۳بار آب میدم .نور کافی داره در پنجره جنوبی. قارچ کش ریختم توی خاکش چندین بار و گلدونش رو هم عوض کردم ولی بازهم خشک میشه برگهاش.قبلا که گرفته بودم جایی دیگه بود و کاملا شاداب بودم تا اینکه جابجا کردم به خانه جدید و اینجوری شد.مشکل چیست؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۲۲ ۱۲:۲۷:۵۳

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر میفرمایید چه سم قارچکشی مصرف کردید؟

۱۴۰۰-۰۵-۲۲ ۱۳:۱۸:۴۴

فرهنگ صالح

اسمش رو نمیدونم ولی پودر زرد رنگ بود یک قاشق چایی خوری رو توی ۳تا لیوان آب ریختم و دادم بهش.از مغازه سم فروشی گرفتم

۱۴۰۰-۰۵-۲۲ ۱۳:۳۸:۵۵

فرهنگ صالح

اسمش رو نمیدونم ولی پودر زرد رنگ بود یک قاشق چایی خوری رو توی ۳تا لیوان آب ریختم و دادم بهش.از مغازه سم فروشی گرفتم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۲۲ ۱۷:۴۴:۲۶

کارشناس شماره ۲

مقدار زیادی ریختید اگر قارچکش مانکوزب بهتون داده باشن که 3 گرم در یک ونیم لیتر ابه و بیشتر از اون گیاه سوزی میده الان سطح خاکتون حالت شوره بستن هم داره؟ و چند روزه قارچکش مصرف شده؟

۱۴۰۰-۰۵-۲۳ ۰۲:۰۷:۰۹

فرهنگ صالح

تقریبا دوهفته از آخرین بار میگذره و بعد از آخرین بار مصرف خاک و گلدان رو عوض کردم و سطح خاک اثری از شوره نیست

۱۴۰۰-۰۵-۲۳ ۰۷:۱۰:۵۷

کارشناس شماره ۲

ابیاریش منظم هست؟ منظورم از منظم چند روز یکبار و چه مقداره؟ کودبهش میدید؟

۱۴۰۰-۰۵-۲۳ ۲۳:۴۷:۰۲

فرهنگ صالح

کود بهش ندادم تا حالا آبیاری دو یا سه روز یکبار

۱۴۰۰-۰۵-۲۴ ۰۰:۰۵:۳۱

فرهنگ صالح

الان تو این موقع از سال اگر بذارم توی بالکن ولی آفتاب مستقیم نخوره بهتر نیست؟

۱۴۰۰-۰۵-۲۴ ۰۰:۰۶:۴۹

کارشناس شماره ۲

توی بالکن اگر دمای هوا در منطقه و شهر شما خیلی بالا نیست و افتاب مستقیم نمیخوره مشکلی نداره ولی اگر نوسان دمایی در شب و روز بالا هست و روزها خیلی گرمه بهتره بیرون نباشه و نور خوب غیر مستقیم بهش برسه ابیاری باید منظم باشه یعنی هرزمان حدود یک سوم سطح خاک خشک بود انجام بشه میتونید از،یک سیخ چوبی برای چک کردن کمک بگیرید و‌هربار گیاه رو سیراب کنید تا اندازه ای که چند قطره آب اضافی از زیر گلدون خارج بشه بهش دوماه یکبار اسید هیومیک و اهن بدید و ماهی یکبار کود کامل npkکه براتون لینکشو میزارم اگر سوالی بود بفرمایید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20 کود مایع آهن protect nature کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۰-۰۵-۲۴ ۰۱:۰۶:۴۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@