پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهسا قاسمی

تعداد سوال: ۱

لوله شدن سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۶۶۴

باسلام الان یمدتیه برگهای سانسوریام لوله شدن از قسمت پایین حالت پلیسه پیدا کردن اول تو حال پذیرایی گذاشته بودم حالشون خوب بود بعد جاشونو عوض کردم که اینجوری شدن دوباره اوردم جای قبلیشون ولی حالشون خوب نشده .پاجوش تازه زده و برگهای قبلیش همچنان لوله هستن الان عکساشونم براتون میفرستم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۲۴ ۰۹:۰۱:۲۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر ابیاری شما چندروز یکبار و چه مقدار هست؟ گیاه روبروی کولر نیست؟

۱۴۰۰-۰۵-۲۴ ۱۲:۳۱:۵۳

مهسا قاسمی

هفته ای یبار هستش ابدهیم نه روبروی کولر نیستش ولی تو پذیرایی نزدیکای ظهر کولر روشنه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۲۴ ۱۳:۰۴:۱۹

کارشناس شماره ۲

ترکیب خاکتون خیلی متراکم هست چند وقته خاکش تعویض نشده؟ و‌ابیاری با اب شیر انجام میشه؟ برای زمان ابیاری سانسوریا اجازه بدید حدود سه چهارم خاک خشک بشه بعد ابیاری کنید و تا اندازه ای اب بدید که چند قطره اب از زیر گلدون خارج بشه

۱۴۰۰-۰۵-۲۴ ۲۳:۵۲:۱۳

مهسا قاسمی

گلدونمون خیلی بزرگه راحت بیشتر از ۵ لیتر اب میبره .بله ابیاری از اب شیر میباشد ۴ ،۵ماه میشه خریدیم ولی یماهیه سانسوریا اینجوری شده

۱۴۰۰-۰۵-۲۵ ۰۰:۲۱:۰۵

کارشناس شماره ۲

بله دقیقا میزان ابیاری زیاد خیلی به سانسوریا اسیب میزنه فقط نکته ای که مهمه بعد از ابیاری اب اضافی هم از گلدون خارج میشه؟ البته الان اصلا زمان مناسب تعویض گلدون نیست ولی اگر با تنظیم زهکش و فاصله مناسب این دوابیاری روند لوله شدن گیاه تغییری نکرد بهتره گلدون در اوایل پاییز تعویض بشه بین دوابیاری اجازه بدید سه چهارم خاک حتما خشک بشه وبعد هرابیاری حتما آب اززیر گلدون خارج بشه و برای لکه های روی برگ هم نیازهست از قارچکش استفاده بشه سه بار به فاصله سه روز از قارچکشی که براتون تگ کردم اگر سوالی بود بفرمایید در خدمتم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۵-۲۵ ۱۲:۲۳:۰۴

مهسا قاسمی

یعنی مریضی سانسوریای من کم ابی و قارچ کشی هستش؟ یکیم فاصله زمان ابیاری چقدر باشه مثلا هفته ای یبار خوبه؟؟، الان که مریضه چقدر به چقدر باشه؟

۱۴۰۰-۰۵-۲۵ ۱۲:۳۹:۵۴

کارشناس شماره ۲

گیاهتون هم بیماری قارچی داره که باقارچکش باید رفع بشه و البته تنظیم ابیاری هست که باعث لوله شدن برگ میشه شما قارچکش رو اسپری کنید طبق دستور توصیه شده روی بسته و ابیاری همیشه زمانی که حدود سه چهارم خاک خشک بود انجام بشه و درهر ابیاری گیاه سیراب بشه که برای فهمبدن این موضوع هرزمان آب اززیر گلدون در حد چند قطره خارج شد نشان از سیراب شدن گیاه و باز بودن زهکش هست اگر زهکش بسته باشه خاک انتهای گلدون باتلاقی میشه وبه ریشه اسیب وارد میشه اگر سوالی بود بفرمایید

۱۴۰۰-۰۵-۲۵ ۱۳:۴۷:۵۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@