پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ساناز

تعداد سوال: ۱

نخل اریکا ویژه

تعداد بازدید ۴۷۱

سلام وقت تون بخیر من یک ماه پیش یک نخل اریکا خریدم وتا چندروز پیش خوب بو تا اینکه نوک برگهاش زرد شد وبه طرف بالا کشیده شد من این گیاه رو هفته ای یکبار ابیاری می کنم ووانگشت خود را داخل خاک میکنم تا ۲یا ۳ سانت که مطمین شوم خاک خشک است بعد ابیاری میکنم وتو این مدت هم یک بار محلول مغذی بهش دادم که در وعده ابیاریش بوده ولی الان نخلم رو به خراب شدن هست وتقریبا همه برگ هاش دارن به طرف بالا متمایل می شوند وروی ساقه پایین نخل هم لکه های سیاه ودر کل احساس میکنم نخلم داره پژمرده میشه ممنون میشم من در این خصوص راهنمایی کنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۲۴ ۱۰:۳۹:۳۴

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر پشت برگ های نخل تار عنكبوت میبینید؟ و دونه هایی مثل فلفل سیاه؟

۱۴۰۰-۰۵-۲۴ ۱۲:۳۰:۵۸

ساناز

سلام وقت تون بخیر نه پشت برگها وتار عنکبوت و مثل فلفل سیاه نیست ولی رو ساقه های گیاه همانطور که گفتید لکه های سیاه مثل فلفل سیاه از پایین ساقه ها تا بالا رفته ونوک برگ ها هم سوخته وبه طرف بالا متمایل شده ووقتی به گیاه نگاه میکنی انگار برگها پژمرده اند والان من از ساقه وبرگها برای شما عکس می فرستم ممنونم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۲۴ ۱۲:۵۸:۴۸

ساناز

بی زحمت اگر براتون میسر است زودتر جواب من بدهید ممنونم

۱۴۰۰-۰۵-۲۴ ۱۹:۴۵:۴۲

کارشناس شماره ۲

دونه های سیاه روی ساقه اریکا طبیعی هست و مشکلی نداره ولی گیاهتون دچار کمبود مواد غذایی و البته کمبود رطوبت هست که باعث خشکی نوک برگ ها میشه از دستگاه بخور سرد غبار پاشی با فاصله یک و نیم متری ساخت جزیره میتونید استفاده کنید حتما دوماه یکبار بهش کوداهن بدید تا این زردی برگ به شکلی که در عکس هست اتفاق نیافته دوماه یکبار اسید هیومیک هم بدید گاهی حتی بااینکه کودمیدید و هنوز گیاه از نظر مواد غذایی کمبود داره بدلیل قلیایی بودن خاک هست که جذب عناصر سخت اتفاق میافته اسید هیومیک کمک میکنه این جذب بالاتر بره

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع آهن protect nature کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۰-۰۵-۲۴ ۲۳:۵۰:۰۹

ساناز

سلام ممنونم بابت پاسخ گویتون پس نخل من موردی ندارد از نظر قارچ وابدهی ؟ وطبق روال همیشه بهش اب بدم همون هفته ای یکبار ؟ومن اب کتری سرد شده را داخل اسپری ریختم وبهش از فاصله ۲۰ سانت اب میدهم یکبار در طول هفته میشه در این موردها هم من راهنمایی کنید چون من خیلی نگرانم نخلم هستم ممنونم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۲۵ ۰۱:۲۷:۱۷

کارشناس شماره ۲

وقت بخیر عرض کردم خدمتتون کمبود رطوبت و مواد غذایی داره که برای تامیم رطوبتش علاوه بر غبار پاشی نیاز به جزیره داره و مشکل بیحالی و‌نوک سوزی از کمبود رطوبت هست و البته ضعیف بودن گیاه که حتما باید کوددهی منظم انجام بشه و از اواخر ابان تا اسفند فاصله کوددهی بیشتر بشه ۴۰ روز یکبار کود بدید اگر سوالی بود بفرمایید

۱۴۰۰-۰۵-۲۵ ۱۰:۳۹:۲۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@