پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کوثرحسن پور

تعداد سوال: ۱

پتوس در اب ویژه

تعداد بازدید ۱۳۰۱

سلام وقت بخیر من 3تا پتوس دارم 2تا در آب ویکی در خاک کاشتم... یکی که خیلی برگ وریشه دار تو آب کامل زرد شدن برگاش... ویکی دیگه که 3تا برگ داره توی آب اصلا رشد نمیکنه وبرگ جدید نمیده.... یکی هم دارم تو آب بود بعد کاشتم تو خاک اولش برگ داد ولی الان 3هفته اس هیچ برگی نداده ورشد خیلی ضعیفی داره چیکار کنم؟

۱۴۰۰-۰۵-۲۵ ۰۹:۱۳:۱۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر عکس گیاهاتون خصوصا با اندازه گلدونش رو لطفا ارسال بفرمایید

۱۴۰۰-۰۵-۲۵ ۱۲:۱۲:۱۱

کوثرحسن پور

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۲۹ ۱۵:۲۸:۲۱

کارشناس شماره ۲

آب ظرف رو چندروز یکبار تعویض میکنید؟ برای قلمه هایی که درآب هستند نیاز هست از آب تصفیه یاآب جوشیده که ۲۴ ساعت مونده راکد استفاده بشه و از طرفی برای جلوگیری از پوسیدگی قلمه چند قطعه ذغال بیندازید و هرزمان آب کدر بود آب را تعویض کنید برگ ها علایم خوردگی دارن که حتما گلدون های کناری چک بشه از نظر وجود آفت مطمئن باشبد و اون یکی قلمه که در گلدون هست گلدون خیلی بزرگه و گیاه تمام انرژیشو میزاره برای ریشه زایی و‌پرکردن ریشه بعد تشکیل برگ جدید برای کمک به ریشه زایی بیشتر بعش ماهی یکبار خود فسفر بالا بدید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10
۱۴۰۰-۰۵-۲۹ ۲۱:۰۴:۰۱

کوثرحسن پور

الان باید گلدون رو عوض کنم وکوچیک تر بزارم برای اون که تو خاک؟ واون که تو آب بخاطر اینه که آب که میذاشتم مستقیم از لوله شهری بود برگاش زرد شده؟ باید چیکار کنم دوباره سبز بشن؟ با هربار آب عوض کردن باید ذغال هم عوض کنم با همون ذغال قبلی بزارم؟ ذغال قبل اینکه بزارم باید بشورم؟

۱۴۰۰-۰۵-۳۰ ۰۰:۳۲:۳۹

کارشناس شماره ۲

ببینید برگی که زرد شده دیگه به رنگ اول برنمیگرده در واقع وقتی برگ دچار مشکلاتی مثل تغییررنگ یالکه بشه دیگه احیانمیشه ولی با رعایت شرایطش میتونید از گسترش مشکل جلوگیری کنید بله از آب تصفیه یااب جوشیده راکد استفاده کنید ذغال ها هربار که آب تعویض میشه نیاز به تعویض نداره درحد یک شستشوساده و دوباره در ظرف بیاندازید دهانه ظرف قلمه تنگ باشه و انتهای قلمه با ظرف در تماس نباشه برای گلدون بهتره اجازه بدید یکم زمان بگذره هوا متعادل تر بشه اواخر شهریور و ا‌وایل پاییز که تماس هوا بین۱۸ تا ۲۷ درجه هست زمان مناسب ترس برای تعویض گلدون هست

۱۴۰۰-۰۵-۳۰ ۱۲:۰۸:۱۵

کوثرحسن پور

انتهای قلمه یعنی ریشه یا خود ساقه گیاه منظورتون؟ برای پتوس که تو خاک باید گلدون سایز چند بزارم؟

۱۴۰۰-۰۵-۳۰ ۱۳:۳۸:۲۸

کارشناس شماره ۲

انتخاب قلمه یعنی قسمت انتهایی که ریشه دار میشه وقتی یک ظرف دهانه تنگ انتخاب کنید قلمه دیگه تا انتها نمیره گلدون دوسایز کوچکتر

۱۴۰۰-۰۵-۳۰ ۱۴:۱۰:۲۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@