پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

علی محمدی

تعداد سوال: ۱

نسترن رونده ویژه

تعداد بازدید ۴۶۲

سلام، وقت به خیر چند مدتی هست که اطراف برگ های نسترن رونده‌ای که دارم زرد می‌شه و بعد برگ ها می‌ریزن. تعداد کمی از برگ های پایینی سفید شده و احتمال دادم که سفیدک باشه و برگهارو جدا کردم و قارچکشی رو چند نوبت انجام دادم اما به قارچکش مانکوزب جواب نداده، تنها تعداد کمی از برگها سفید می‌شن و بیشتر برگها تنها اطرافشون زرد می‌شه و سقوط می‌کنن. حالا مشکل چیه، سفیدک پودریه و با قارچکش دیگه ای عمل قارچکشی رو تکرار کنم یا اینکه مشکل دیگه داره؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۲۶ ۱۴:۴۸:۳۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر آیا با شروع گرما این مشکلات براش ایجاد شده ؟ آیا روی برگها آب میریزید ؟ کدوم شهر تشریف دارید ؟

۱۴۰۰-۰۵-۲۷ ۰۱:۲۳:۰۴

علی محمدی

تعداد سوال: ۱

از بهار که هوا خیلی گرم نبود این مشکل شروع شد، گاهی اوقات غبارپاشی هنگام غروب انجام می‌دم که نور خورشید باعث سوختگی نشه، شهر کرج هستم.

۱۴۰۰-۰۵-۲۷ ۰۸:۳۶:۴۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

علت سفیدکها غبارپاشی هستش .البته نوسانات ناگهانی دما هم میتونه باعث بروز سفیدک بشه .اما سوختگی برگها در گرما امری طبیعیه چون کم کم گیاه برگهاش رو از دست میده و با رسیدن فصل سرد کاملا خزان میکنه . اوج گلریزان رزها و نسترن ها از اردیبهشت تا اواخر خرداد هستش و از اون به بعد گیاه کم کم به حالت رکود میره . برگهایی که حاشیه ی خشک دارند را جدا کنید . نیازی به استفاده از سم در این فصل نیست اما در اواخر اسفند ماه زمانی که گیاه در مراحل اولیه ی جوانه زنی است یکبار با قارچ کش کاربندازیم گیاه را آبیاری نمایید .

۱۴۰۰-۰۵-۲۷ ۱۵:۳۷:۵۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@