پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

Pari

تعداد سوال: ۲

برگ انجیری ویژه

تعداد بازدید ۳۵۵

سلام وقت بخیر برگهای برگ انجیری من از اطراف داره زرد و حالت سوختگی پیدا می‌کنه. به طوریکه یکی از برگها کاملا زرد شد و من اون رو جدا کردم. هفته ای یکبار آبیاریش میکنم‌. تقریبا ۱/۵ متر از پنجره فاصله داره. از وقتی هم که متوجه این سوختگی ها شدم دو سه روز یکبار غبارپاشی انجام میدم و جزیره درست کردم. دوبار هم به فاصله ۱۰ روز از قارچ کش استفاده کردم. هوای محیط هم نسبتا خنک هست. چیکار باید انجام بدم که این زرد شدگی ها برطرف یا اینکه بدتر از این نشن؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۲۶ ۱۸:۵۵:۵۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .در هر نوبت ابیاری چقدر اب در گلدان میریزید ؟ هفته ای یکبار ابیاری تو این فصل براش کمه ایا بین دو آبیاری خاک گلدون خشک میشه و ایا پیش امده که گیاه در محیطی گرم و بسته و بدون تهویه قرار داشته باشه ؟

۱۴۰۰-۰۵-۲۶ ۱۹:۱۳:۲۳

Pari

در حدی که چند قطره آب از ته گلدون خارج بشه که تقریبا میشه ۱ لیتر. دوبار در هفته مناسب هست؟ بله سطح خاک خشک میشه. خیر جای خنکی هست.

۱۴۰۰-۰۵-۲۶ ۲۲:۴۹:۴۲

کارشناس شماره ۱

تو عکس انگار روی خاک حالت قرمز یا نارنجی رنگ شده ایا همینطوره ؟ ایا در داخل زیرگلدانی املاح اب رسوب کرده ؟

۱۴۰۰-۰۵-۲۷ ۰۱:۲۵:۰۳

Pari

بله رنگ خاک تغییر کرده ولی رسوبی در زیر گلدونی نیست

۱۴۰۰-۰۵-۲۷ ۱۴:۴۲:۲۹

کارشناس شماره ۱

یک لایه از سطح خاک را بردارید و خاک تازه بریزید .اگر دوباره و خیلی زود خاک تغییر رنگ داد ، خاک گلدان را تعویض و با اب جوشیده ی سرد شده گیاه را آبیاری کنید . بعد از تعویض خاک اولین آبیاری را با قارچ کش کاربندازیم انجام بدید .

۱۴۰۰-۰۵-۲۷ ۱۵:۴۰:۴۱

Pari

این کار رو انجام دادم نیازی به استفاده از آهن یا کود نیست؟

۱۴۰۰-۰۵-۲۸ ۲۳:۴۲:۰۴

کارشناس شماره ۱

فعلا نه . برگ زرد شده را جدا کنید . گیاه رو در زمان آبیاری کاملا سیرآب کنید و براش جزیره بسازید حاشیه ی زرد شده ی برگ را با قیچی جدا کنید .ممکنه این برگ تا اخر زرد بشه و از بین بره نگران نباشید و تمرکز تون روی برگهای جدید باشه .اگه با کنترل آبیاری و تامین رطوبت یکنواخت برگهای جدید و سالم باز هم دچار این مشکل شدند بهتره اول خاک رو تعویض کنید چون ممکنه املاح در اطراف ریشه یا خاک گلدان در عمق گلدان هم ، رسوب کرده باشه و باعث آزار گیاه میشه .از طریق همین تاپیک باما در ارتباط باشید و وضعیت گیاه رو اطلاع بدید متشکرم

۱۴۰۰-۰۵-۲۹ ۰۱:۱۲:۰۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@