پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ساراسلطانی

تعداد سوال: ۱

زردشدن برگ سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۴۶۳

سلام وقت بخیر من گل سانسوریا دارم در عرض دو روز دوتا از برگاش زرد شده یکی از سمت پایین یکی از وسط برگ خیلی ناراحتم باید چیکارکنم و طریقه قلمه زدن رو هم لطفا بگین ممنونم

۱۴۰۰-۰۵-۲۷ ۰۰:۲۴:۱۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا عکس گیاه رو ارسال کنید و بفرمایید آیا در این دوروز محیط تغییر دمایی داشته ؟ نحوه ی آبیاری تون به چه صورته ؟

۱۴۰۰-۰۵-۲۷ ۰۱:۲۶:۲۵

ساراسلطانی

نه هیچ فرقی نکرده دما مثل همیشه بوده رشتش هم خیلی خوب بود یهو اینجوری شده و ابیاری هم درست بوده?

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۲۷ ۰۱:۳۴:۲۵

ساراسلطانی

ببخشید چرا جواب نمیدین

۱۴۰۰-۰۵-۲۷ ۱۳:۴۸:۲۳

کارشناس شماره ۱

سعی کنید بین دو آبیاری خاک گلدان نسبتا رطوبتش کم شده باشه و گیاه رو سیرآب کنید . برگی که زرد شده رو میتونید جدا کنید . متمترین عاملی که باعث زرد شدن برگها میشه گرما و ابیاری کم و یا نامنظم هستش . البته گاهی اوقات خاک نامناسب هم باعث میشه اب به خوبی در اختیاز ریشه قرار نگیره و گیاه به اصطلاح در خشکی قرار بگیره . اگر خاک گلدان خیلی سفت و سنگین و متراکم هستش اونرو با اضافه کردن خاک برگ اصلاح کنید . برای قلمه زدن از طریق برگ میتونید برگها رو به اندازه های ۱۵ تا ۲۰ سانتی قطع کنید و در اب یا خاک ریشه دار کنید .

۱۴۰۰-۰۵-۲۷ ۱۵:۴۶:۲۳

ساراسلطانی

ببخشید الان ینی خاکش رو عوض کنم ؟ اینکه قلمه هارو بزنم داخل خاک چه جوری اب بدم؟که ریشه داربشه؟

۱۴۰۰-۰۵-۲۷ ۱۶:۲۷:۵۳

ساراسلطانی

ببخشید الان ینی خاکش رو عوض کنم ؟ اینکه قلمه هارو بزنم داخل خاک چه جوری اب بدم؟که ریشه داربشه؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۲۷ ۱۶:۲۹:۳۴

کارشناس شماره ۱

اگه خاکش سفت و متراکمه بله اصلاح اش کنید .قلمه ها خاکشون باید همش رطوبت کمی ، داشته باشه بزارید خاکش نسبتا خشک بشه بعد اب بدید . ایا وقتی درگلدان آب می ریزید ، در خاک دیر نفوذ میکنه ؟

۱۴۰۰-۰۵-۲۷ ۱۶:۳۰:۴۶

ساراسلطانی

دقت نکردم به این موضوع الان اب بدم اگر دیر نفوذ کرد ینی خاکش سفته عوض کنم؟

۱۴۰۰-۰۵-۲۷ ۱۶:۳۹:۱۸

کارشناس شماره ۱

بله .در زمان آبیاری اگر اب دیر در خاک نفوذ کنه بهتره خاکش تعویض بشه .درسته که خاک سانسوریا باید بافتی متوسط و کمی فشرده داشته باشه اما زهکشی اش باید خوب باشه و در زمان آبیاری ، آب به راحتی در خاک نفوذ کنه و از زیر گلدان خارج بشه .

۱۴۰۰-۰۵-۲۷ ۲۱:۲۹:۴۷

ساراسلطانی

ببخشید الان این قلمه ها خوبن؟

۱۴۰۰-۰۵-۲۷ ۲۲:۴۸:۳۹

کارشناس شماره ۱

قسمتهایی که نوشتم حذف شود ، از خط قرمز ، قطع کنید

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۲۷ ۲۳:۳۶:۰۳

ساراسلطانی

ببخشید خیلی سوال کردم از قسمت ۸باید داخل خاک بزارم یا صاف باشه؟

۱۴۰۰-۰۵-۲۷ ۲۳:۴۱:۵۵

کارشناس شماره ۱

از قسمت ۸ داخل خاک باشه .

۱۴۰۰-۰۵-۲۸ ۰۸:۲۹:۳۹

ساراسلطانی

ممنونم?

۱۴۰۰-۰۵-۲۸ ۱۱:۰۸:۲۹

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۰۵-۲۹ ۰۱:۰۶:۲۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@