پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سمیه اخروی محمودآباد

تعداد سوال: ۲

سلام،وقت بخیر. ویژه

تعداد بازدید ۳۸۱

من یک گلدان آگلونمای قرمزدارم که چندروزپیش متوجه پوسیدگی ریشه گلم شدم،ازخاک درآوردم واون مقدار خراب شده روهم جداکردم وداخل آب قراردادم تادوباره ریشه کنه، سوالم اینه که نیازهست هنوز ریشه روجداکنم یاهمون مقدارکافی هست؟ نمیدونم چرابرگهادرحال زردشدن هستش؟میشه لطفاراهنمایی کنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۲۷ ۱۲:۲۶:۱۵

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر اون قسمت که ریشه دار شده نرم هم هست؟ در کل قلمه گرفتن در اب یکسری نکات داره که اگر رعایت نشه خوب نمیگیره و ساقه پوسیده میشه بهتره در کوکوپیت پرلیت ریشه دار کنید البته اگر این قسمت پایین نرم هست باید با یک قیچی ضدعفونی شده جداکنید و یک ربع در محلول قارچکش قرار بدید بعد در کوکوپیت پرلیت بکارید

۱۴۰۰-۰۵-۲۷ ۱۲:۳۶:۴۵

سمیه اخروی محمودآباد

نه،هم ساقه وهم ریشه سفت هستش.

۱۴۰۰-۰۵-۲۷ ۱۲:۴۰:۵۸

کارشناس شماره ۲

پس اگر سفت هست بزارید یکم دیگه ریشه بزرگ بشه حدود 4 تا 5 سانت بشه بهتره که داخل خاک بگیره بعد از کاشت در خاک هم حتما دقت کنید اولین ابیاری با قارچکش و ابیاری دوم با اسید هیومیک باشه و قلمه رو در یک ظرف دهانه تنگ بزارید که انتهای قلمه با کف بطری تماس نداشته باشه و دو تکه ذغال در اب بیاندازید

۱۴۰۰-۰۵-۲۷ ۱۲:۵۰:۴۳

سمیه اخروی محمودآباد

سپاس ازراهنماییتون،چشم همین کارروانجام میدم

۱۴۰۰-۰۵-۲۷ ۱۳:۰۳:۴۰

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم چشم شما بی بلا

۱۴۰۰-۰۵-۲۷ ۲۰:۱۰:۴۵

سمیه اخروی محمودآباد

سلام.وقت بخیر.میخواستم بدونم الان وقتشه که گل روداخل گلدان بزارم یاهنوززوده؟واینکه یک برگش به این شکلی که داخل عکس هست شده،نیازهست برگ روجداکنم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۰۸ ۱۰:۲۹:۲۸

سمیه اخروی محمودآباد

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۰۸ ۱۰:۳۰:۲۱

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر عکس گیاهتون باز نمیشه عکس رو به این شماره واتسپ ارسال کنید ۰۹۱۸۳۱۶۱۰۲۸

۱۴۰۰-۰۷-۰۸ ۱۱:۱۲:۴۱

سمیه اخروی محمودآباد

سلام.براتون به واتسپ ارسال کردم.

۱۴۰۰-۰۷-۰۸ ۱۱:۳۵:۰۰

کارشناس شماره ۲

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۰۹ ۰۰:۲۶:۴۳

کارشناس شماره ۲

هنوز زود هست و ریشه ها خیلی بزرگ نشده قسمت انتهایی در عکس ارسالی به نظر نرم میاد اینطور نیست؟

۱۴۰۰-۰۷-۰۹ ۰۰:۲۷:۳۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@