پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

اتوسا چهارجویی

تعداد سوال: ۱

اویزان شدن برگهای آرالیا ویژه

تعداد بازدید ۴۰۸

۲ماه است درختچه آرالیا خریدم.ابتدا خوب بود کم کم نوک بعضی برگها حالت سوختگی پیدا کرد. و پشت بعضی برگها لکه های قهوه ای ایجاد شد. و بعضی جاها حالت سوختگی ایجاد شد سم کاربندازیم اسپری و به خاک زدیم. و با الکل پشت برگها را تمیز کردم. بعد ده روز سم مانکوزب به برگها اسپری و به خاک زدیم. و در تراس گذاشتم. بعد دو روز در تراس برگهای سه شاخه کمی اویزان شد. گلدان را عوض کردم اب دادم. داخل منزل اوردم.برگهای این ۳شاخه کاملا اویزان شد. برای ابدهی چند روزی که سم زدم بیشتر اب دادم. بقیه مواقع صبر میکنم تا خاک ۲بند انگشت خشک شود. گاهی اسپری هم میکنم. چکار کنم؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۲۸ ۱۰:۴۳:۱۲

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر آبیاری چه مقدار و چندروز یکباره؟ و زهکش زیر گلدونتون بازه؟

۱۴۰۰-۰۵-۲۸ ۱۲:۵۰:۱۷

اتوسا چهارجویی

زهکش باز هست. ابیاری هفته ای یکبار هست البته اون روزهایی که سمپاشی کردم و گلدون رو عوض کردم دوسه بار پشت سر هم شد. یعنی گیاه رو اب دادم بعد گلدون عوض کردم دوباره اب دادم. ولی در غیر اون دوبند انگشت که خاک خشک میشه اب میدم.

۱۴۰۰-۰۵-۲۸ ۱۳:۳۰:۴۹

کارشناس شماره ۲

آب اضافی از زیرگلدون خارج میشه؟ چون گلدون شما سایزش بزرگه و عمیق حتما در هرابیاری نیاز هست ریشه سیراب بشه و چند قطره آب اضافی از زیرش خارج بشه که نشونه بازبودن زهکش و‌همینطور سیراب شدن گیاه هست

۱۴۰۰-۰۵-۲۸ ۲۳:۵۵:۵۵

اتوسا چهارجویی

تازه ۵ روز هست که در این گلدان گذاشتم. فقط یکبار بعد از کاشت در این گلدان اب دادم که خارج شد. هنوز روی خاک خشک نشده که دوباره اب دهم. الان نمیدونم مشکل کم ابی هست یا ابدهی زیاد یا اسیب هنگام کاشت یا سمپاشی یا افت؟

۱۴۰۰-۰۵-۲۹ ۰۰:۵۰:۳۸

کارشناس شماره ۲

ببینید اگر ۵ روز هست یکم بی حالی طبیعیه اگر تا یک هفته یعنی حدود دو سه روز دیگه این بیحالی ادامه داشت از طریق همین تاپیک اطلاع بدید گیاه وقتی گلدون یاخاکش تعویض میشه دچار شوک میشه خصوصادراین فصل که شوک بیشتر هم هست ابیاری اول با قارچکش و‌ابیاری دوم بهتره با اسید هیومیک باشه حالا الان شما میتونید ابیاری دوم و سوم رو به این شکل انجام بدید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۵-۲۹ ۲۲:۵۱:۵۸

اتوسا چهارجویی

سلام، الان ۸ روز هست که گلدان را عوض کردیم. برگهای سه چهار تا از شاخه ها کاملا اویزان و خراب شده که عکس میفرستم. جمعه یعنی بعد از یک هفته از ابیاری قبلی ۴لیتر اب دادم که کمی از زه کش خارج شد. دفعات قبل یک لیتر اب میدادم فکر کردم شاید سیراب نشده بوده. ولی باز هم بدتر شد. دو نوع قارچ کش (کارموزیب و ...) هم که هر کدام قبلا یکبار استفاده کردم ولی ترسیدم باز دوباره تکرار کنم. چکار کنم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۰۱ ۰۹:۲۴:۳۹

کارشناس شماره ۲

قارچکش برای اثرگذاری بهتره سه بار به فاصله ده روز استفاده بشه ولی آبیاری خیلی زیاد بوده یک لیتر کمه ولی نیاز به چهار لیتر آب نداره اگر دیر آب از زیر گلدون تخلیه میشه میتونه از،کیفیت خاک باشه که رطوبتو خیلی جذب میکنه و همین امروز باعث سنگین شدن خاک میشه ترکیب خاک گلدون‌رو میدونید؟

۱۴۰۰-۰۶-۰۲ ۰۰:۱۳:۱۶

اتوسا چهارجویی

خاک موجود در گلدان اصلی خودش بود که خریدم و چون گلدان جدید بزرگتر بود زیر و کنارهاش مقدار مخلوط خاک برگ و خاک باغچه ریختم. بعد سم پاشی و قبل از عوض کردن گلدان هم کمی این شاخه ها اویزان شده بود که بعد شدید تر شد

۱۴۰۰-۰۶-۰۲ ۰۰:۴۰:۵۸

کارشناس شماره ۲

ببینید گیاه بعد از استفاده از سم کمی بی حال میشه چون به هرحال خود سم کمی شوک وارد میکنه که بعد از حدود یک هفته از اخرین دز سم این روند رو به بهبودی میره و البته نیاز هست گیاه با کودهایی مثل کود فسفر بالا یاپتاسیم بالا و اسید هیومیک تقویت بشه و نکته بعدی شما یک بار مانکوزبو اسپری کردید؟ یا سه بار؟ برای درمان لکه برگی سه بار مانکوزب به فاصله سه روز باید اسپری بشه

۱۴۰۰-۰۶-۰۳ ۰۱:۰۲:۲۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@