پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

mim

تعداد سوال: ۱

خراب شدن نوک برگ ویژه

تعداد بازدید ۴۹۹

سلام و وقت بخیر ببخشید من حدودا شش ماه خریداری کردم وابیاری گل را ده روز یکبار انجام میدادم به صورتی که از زیر گلدون آب خارج میشود. الان به مدت یک ماه است که یکی از برگ ها ابتدا نوک برگ خراب شد که به هفته همکارانتون برگ را به صورت هفت و هشت برش دادم ولی بهتر نشد الان هم یکی از برگ ها هم همینجوری شده ممنون میشم راهنمایی کنید متشکر

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۲۸ ۱۳:۵۶:۴۵

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر همه برگ ها این علایم رو دارند؟ و تهویه منزل به چه شکل هست؟

۱۴۰۰-۰۵-۲۸ ۱۴:۱۲:۰۵

mim

نه الان شده دوتا برگ که در تصویر ارسال شده موجود ست خونه همکف می‌باشد و برای تهویه هوا به مدت 10دقیقه درب آپارتمان را باز نگه میدارم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۲۸ ۱۴:۳۶:۱۸

کارشناس شماره ۲

وقت بخیر عکستون بازنشد به واتسپ این شماره ارسال کنید ۰۹۱۸۳۱۶۱۰۲۸

۱۴۰۰-۰۵-۲۸ ۲۰:۴۱:۲۴

کارشناس شماره ۲

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۲۹ ۲۱:۱۳:۴۷

کارشناس شماره ۲

گیاهتون دچار بیماری قارچی شده حتما از قارچکش مانکوزب سه بار به فاصله ۱۰ روز یاقارچکش دکتر پلنت سه بار به فاصله سه روز روی برگ ها اسپری کنید فواصل ابیاری بیشتر بشه اجازه بدید بین دوابیاری حدود دو سوم خاک گلدون خشک بشه بعد آب بدید( با یک سیخ چوبی میتونید این و چک کنید) و دقت کنید بعد هرابیاری آب اضافی از زیر گلدون خارج بشه که هم نشون از اندازه مناسب ابیاری هست و هم نشان از باز بودن زهکش اگر سوالی بود بفرمایید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۵-۲۹ ۲۱:۱۸:۴۲

mim

سلام وقتتون بخیر به مدت دو روز است یکی از غلاف ها گلدونم زرد وچروک شده که در تصویر کاملا مشخصه و برای رفع مشکل پیش آمده باید چه اقدامی داشته باشم ممنون میشم از راهنماییتون

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۱۹ ۰۱:۰۹:۳۷

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر عکس گیاهتون بازنمیشه به این شماره واتسپ ارسال کنید ۰۹۱۸۳۱۶۱۰۲۸

۱۴۰۰-۰۶-۱۹ ۲۳:۴۷:۴۲

کارشناس شماره ۲

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۲۰ ۲۲:۴۳:۱۵

کارشناس شماره ۲

وقتتون بخیر این برگ دراثر بيماری قارچی پوسیده شده کل برگ رو جدا کنید و حتما گیاه رو با قارچکش سه نوبت ابیاری کنید بسته به نوع قارچکش طبق دستور گفته شده روی بسته عمل کنید اگر برگ های دیگه هم همین علایم رو داشتند باید ریشه گیاه بررسی بشه ابیاری منظم باشه و‌هرزمان سه چهارم سطح خاک خشک بودابیاری کنید حتما چک کنید زهکش باز باشه

۱۴۰۰-۰۶-۲۰ ۲۲:۴۵:۳۹

mim

ممنون از شما ببخشید من از مارک من از مارک مانکوزب ۸۰درصد استفاده کردم بهترین مارک با جواب دهی بالا کدوم مارک قارچ‌کش ست؟؟ پاینده چون برگ رو جدا کنم؟؟ممنون میشم روش صحیح جداسازی رو بفرمایید و اینکه از کجا متوجه بشم قارچ‌کش جواب داده وبیماری گیاهم تموم شده؟؟ سپاس از وقتی که برام گذاشتید

۱۴۰۰-۰۶-۲۰ ۲۳:۳۱:۳۵

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم بله قارچکش مانکوزب خیلی خوبه فقط بیشتر برای لکه برگی ها استفاده میشه برای درمان پوسیدگی ریشه از کاربندازیم استفاده میشه برگ رو با یک قیچی ضدعفونی شده ببرید و بهتره کل گیاه رو از ریشه بیرون بیارید اگر قسمت هایی از ریشه هم پوسیده بود اون قسمت ها هم جدا بشه و ریشه به مدت 20 دقیقه در قارچکش قرار بگیره و بعد در خاک جدید بکارید و بعد از کاشتن اولین ابیاری که بهتره دو روز بعدش باشه با قارچکش باشه

۱۴۰۰-۰۶-۲۱ ۲۲:۵۸:۰۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@