پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

راضیه قدیری

تعداد سوال: ۱

نخل ماداگاسکار ویژه

تعداد بازدید ۵۰۸

سلام وقت شما توام با شادی 😍نخل ماداگاسکار من پشت پنجره جنوبی قرار داره و مدتیه برگهاش یکی یکی از زیر زرد میشن و میریزن و روی یکسری از برگهاش هم حالت سوختگی داره که تصویر ی ارسال میکنم که گویاتر است

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۲۹ ۱۴:۳۵:۱۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاریتون به چه صورته و ایا روی سطح خاک نارنجی رنگ شده و املاح رسوب کرده ؟

۱۴۰۰-۰۵-۲۹ ۱۷:۳۶:۵۴

راضیه قدیری

سلام ،موقعی که خاک گلدون خشک میشه آبیاری میکنم ،درطی هفته یک یا دوبار .و رسوبی که میفرمایید کناره های گلدون ایجاد شده و نرم و نارنجیه.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۲۹ ۱۷:۵۰:۲۲

راضیه قدیری

البته دقت که کردم یه سری از گلدان هام این رسوب نارنجی رنگ رو دارن.

۱۴۰۰-۰۵-۲۹ ۱۸:۵۶:۱۱

کارشناس شماره ۱

تمام لایه های رسوب باید از روی گلدان پاک بشن . یک لایه از خاک گلدان رو هم بردارید و خاک تازه بریزید . رسوب املاح بسیار برای گیاهان مضر هستش و به گیاه آسیب میزنه . لبه ی گلدان ، ته گلدان و زیرگلدانی ، دیواره ی گلدان باید کاملا پاک شده و بدون رسوب باشه . با برس سیمی یا سیم ظرفشویی و اب به راحتی پاک میشن . اگر به گیاه کود میدادید کوددهی رو قطع کنید و اگر اب منطقه تون املاح زیاد داره از اب جوشیده سرد شده استفاده کنید .

۱۴۰۰-۰۵-۲۹ ۲۲:۴۹:۴۳

راضیه قدیری

سپاس گزارم ،آیا با این کار گیاهم سالم خواهد شد ؟و بعد از چه مدت شاهد سلامت گلم خواهم بود؟ واینکه آیا اگر گلدان عوض شود بهتر نیست چون ممکنه این رسوبات داخل خاک هم باشد .

۱۴۰۰-۰۵-۲۹ ۲۳:۲۵:۰۸

کارشناس شماره ۱

بله .اگر گلدان و خاک را هم تعویض کنید که خیلی بهتره . بله به مرور باید علائم بهبود در گیاه مشاهده بشه .ممکنه بعد از تعویض گلدان گیاه دچار ریزش برگ بشه، نگران نباشید، چون در این فصل طبیعیه . بعد از تعویض گلدان را در هوای آزاد قرار بدید و ۴ روز بعد بهش آب بدید .چون هنوز فصل رشد تمام نشده حدود دو هفته بعد باید شاهد برگزایی باشید . فقط گلدان را زیاد بزرگ انتخاب نکنید و لایه ی زهکش هم حتما ، در ته گلدان بریزید . هر زمان خاک گلدان کاملا خشک بود گیاه را سیرآب کنید .زمانی که هوا در حال سرد شدن هستش به داخل منتقل اش کنید .

۱۴۰۰-۰۵-۳۰ ۲۳:۵۷:۵۴

راضیه قدیری

ممنون از راهنمایی شما ،کود خاصی نیاز نداره ؟،من حدود سه ماه قبل که گلم برگهاش حالت سوختگی پیدا کرده بود از گلفروشی راهنمایی گرفتم و یه نوع کود پودری شکل به من داد که دومرتبه طی سه هفته گل رو کود دهی کردم (نمی دونم چه کودی بود)اما متاسفانه شاهد بهبود نبودم و حتی برگهای تازه هم دچار سیاه شدگی میشن.

۱۴۰۰-۰۵-۳۱ ۰۰:۰۶:۴۹

کارشناس شماره ۱

سیاه شدگی برگها به علت تهویه ی نامناسب یا وجود آفت و بیماری ایجاد میشه و به کوددهی ارتباطی نداره . بعد از اینکه وضعیتش ثابت شد و مشکل متوقف شد میتونید با کودهای پتاس بالا و فسفر بالا هر دو هفته یکبار به تناوب گیاه رو تقویت کنید .البته از بهار تا اواخر تابستون بهش کود بدید و بعد کوددهی رو متوقف کنید .

۱۴۰۰-۰۵-۳۱ ۱۱:۱۱:۰۴

راضیه قدیری

کوددهی در فصل پاییز و زمستان نداشته باشم ؟و اینکه با آب جوشیده سرد شده آبیاری انجام دهم ؟

۱۴۰۰-۰۵-۳۱ ۱۱:۳۴:۰۶

راضیه قدیری

این آفت و بیماری با چه چیزی از بین میره

۱۴۰۰-۰۵-۳۱ ۱۱:۳۴:۵۳

کارشناس شماره ۱

خیر در پاییز و زمستان نیازی به کوددهی نیست . برگهایی که آسیب دیده اند را جدا کنید چون ترمیم نمیشن . بله با آبِ جوشیده ی سرد شده گیاه رو آبیاری کنید .

۱۴۰۰-۰۵-۳۱ ۲۲:۱۴:۴۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@