پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نوشادی

تعداد سوال: ۱

خشک شدن پا جوش و چین خوردن برگها ویژه

تعداد بازدید ۴۷۵

سلام وقتتون بخیر، من حدود یکسال هست که این گلدون رو دارم و اصلا جاش عوض نشده و مدل آبیاریم هم مثل همیشه هست. الان مدتی هست که برگهای بزرگ چین خورده و کج شدن و ۲ تا از پاجوشهای کوچک خشک شدن. خیلی ناراحت هستم برای گلم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۲۹ ۲۰:۳۹:۴۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .به نظر خاک گلدونتون کیفیت خوبی نداره و با توجه به اینکه زمان زیادی هستش که گلدون و خاک تعویض نشده بهتره خاک را تعویض و از ترکیب خاکبرگ و کمی پیتماس استفاده کنید . علت پوسیده شدن و لوله شدن برگها میتونه افراط و تفریط در آبیاری و تهویه ی نامناسب باشه با توجه به اینکه خاک گلدان نشست کرده باعث بروز مشکلاتی از قبیل از بین رفتن برگچه ها شده است . همیشه برای ابیاری اجازه بدید خاک گلدان نسبتا خشک بشه بعد بهش اب بدید .سعی کنید گلدان را زیاد بزرگ انتخاب نکنید چون گلدان بزرگ احتمال پوسیدگی گیاه رو بالا میبره . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم .

۱۴۰۰-۰۵-۲۹ ۲۳:۰۰:۴۱

نوشادی

بسیار سپاسگزارم چشم خاک گلدون رو عوض میکنم امیدوارم خوب بشه حالشون عکس کامل گلدون رو میفرستم ممنون میشم نظرتونو بدین

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۳۰ ۱۲:۰۲:۱۸

کارشناس شماره ۱

سایز گلدون با توجه به حجم گیاه خوبه .فقط یک سوم از عمق گلدان را لایه ی زهکش (سنگریزه یا تکه های سفال شکسته به همراه تکه های زغال بریزید ) و گیاه را کمی بالاتر بکارید و سعی کنید غلاف گیاه کامل داخل خاک قرار بگیره که به مرور پاجوش دهی انجام بشه

۱۴۰۰-۰۵-۳۰ ۲۳:۴۳:۴۱

نوشادی

سپاس

۱۴۰۰-۰۵-۳۱ ۰۷:۱۷:۵۴

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۰۵-۳۱ ۱۱:۲۷:۵۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@