پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کتی

تعداد سوال: ۱

کوچک شدن برگ پتوس ویژه

تعداد بازدید ۵۶۸

من یکساله که گلدان پتوس دارم و هر برگ جدیدش کوچکتر از برگهای قبلی میشه باید چکار کنم که برگهای پهن و بزرگ داشته باشه؟

۱۳۹۹-۰۶-۰۲ ۱۸:۴۸:۰۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . برای اینکه پتوس برگهای درشتی داشته باشد باید در فصل رشد یعنی بهار و تابستان حداقل دو تا سه بار به تناوب هرس شود . حدود دو الی سه سال اگر این کار را بصورت مداوم انجام دهید برگهای پتوس از کف دستتان بزرگتر میشود .اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم .

۱۳۹۹-۰۶-۰۲ ۲۱:۴۹:۱۴

کتی

تعداد سوال: ۱

سلام فرمودین که باید هرس بشه یعنی باید شاخه ها کوتاه بشن؟

۱۳۹۹-۰۶-۰۲ ۲۱:۵۸:۳۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

بله باید شاخه ها رو در اواسط بهار تا اواخر تابستان به صورت مداوم هرس کنید . با هرس کردن گیاه شاخه ی جدید تولید میکنه , ساقه ی جدید رو هم بعد از اینکه 4 الی 5 برگه شد دوباره هرس کنید و اینکار را چند سالی ادامه بدید تا برگها درشت بشن .البته فقط در نیمه ی اول هرسال میتوانید اینکار را انجام دهید و در پاییز و زمستان باید به گیاه استراحت بدهید .

۱۳۹۹-۰۶-۰۲ ۲۲:۰۲:۵۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@