پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه عبدالهی

تعداد سوال: ۱

گل کروتون ویژه

تعداد بازدید ۲۷۷

سلام من یک ماه کروتون خریدم همون روز گلدونش عوض کردم (با کروتون قبلی تو یک گلدون گذاشتم) خیلی سرحال بود حتی برگای جدید هم زد یهو پژمرده شد کروتون قبلی سرحاله این جدیده پژمرده شده جزیره درست کردم ، یک روز درمیان اب میدم، مه پاشی میکنم نور نسبتا خوبی هم داره

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۳۱ ۲۳:۱۷:۵۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا بفرمایید چقدر اب در داخل گلدان میریزید ؟ ایا خاک اطراف ریشه رو در زمان انتقال جدا کردید ؟

۱۴۰۰-۰۵-۳۱ ۲۳:۵۱:۱۰

فاطمه عبدالهی

حدودا نصف لیوان ، ولی این چند روز که پژمرذه است بیشتر ای دادم، تا جای که میشد با خاک قبل گذاشتم تو گلدون جدید در،ضمن قارچ کش زدم

۱۴۰۰-۰۶-۰۱ ۰۶:۵۰:۳۸

کارشناس شماره ۱

نصف لیوان برای این سایز گلدون خیلی کمه لطفا گلدان را به مدت ۴۵ دقیقه در تشت اب قرار بدید طوری که تا نیمی از گلدان در آب قرار داشته باشه و نتیجه ی کار را اطلاع بدید

۱۴۰۰-۰۶-۰۲ ۰۰:۳۳:۵۵

فاطمه عبدالهی

متاسفانه هیچ تغییری نکرد?

۱۴۰۰-۰۶-۰۲ ۱۹:۵۵:۵۰

کارشناس شماره ۱

آیا زمانی که اینکار رو کردید سطح خاک گلدون هم مرطوب شد ؟؟

۱۴۰۰-۰۶-۰۲ ۲۳:۰۵:۰۱

فاطمه عبدالهی

بله مرطوب شد ولی خیس مثل موقع اب دادن نه

۱۴۰۰-۰۶-۰۳ ۰۹:۲۴:۳۲

کارشناس شماره ۱

برگهای آسیب دیده ی گیاه رو کاملا قطع کنید و ابیاری رو زمانی که خاک نسبتا رطوبتش رو از دست داده انجام بدید و گیاه رو سیرآب کنید .زمانی که گیاه شروع به برگزایی مجدد ، کرد بهش یکبار کود فسفر بالا با دوز کم بدید . و هر دو هفته یکبار تا اواسط پاییز بهش کود فسفر بالا بدید .از طریق همین تاپیک با ما در ارتباط باشید و وضعیتش رو اطلاع بدید

۱۴۰۰-۰۶-۰۳ ۱۹:۴۰:۳۲

فاطمه عبدالهی

سلام ، گل سرحال تر شده بود امروز مجدد پژمرده شده بود که گذاشتم توی تشت اب که دیدم سه تا کرم خیلی بزرگ از گلدون امده تو تشت باید خاکش عوض بشه؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۴ ۱۳:۳۶:۲۸

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر خداروشکر که حال گلتون بهتره نه نیازی به تعویض خاک نیست چون ممکنه گیاه دوباره واکنش نشون بده . هر وقت کرمها رو دیدید از گلدان خارج کنید .

۱۴۰۰-۰۶-۱۴ ۲۳:۳۰:۵۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@