پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

بجانیان

تعداد سوال: ۱

پوسیدگی سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۳۸۳

سلام وقتتون بخیر گلدان اول سانسوریای من شکست و من اون رو به گلفروشی بردم و اون رو مجددا در گلدانی دیگر کاشتند.به من گفتن آنقدر آب بدم تا سینی زیر آن آب پر شود و برگهاشو هم بستن چون ویتامینشون کم بود ولی الان بعد از یک هفته دیدم چند تا از برگهاشون از زیر پوسیدند من روبانی که برگهارو باهاش بسته بودن باز کردم و برگ‌های پوسیده رو کندم الان برای بقیه برگ‌ها چکار باید بکنم؟ممنون

۱۴۰۰-۰۶-۰۱ ۲۲:۵۵:۴۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .در این مدت آبیاری چند بار و با چه فاصله ای انجام شده ؟

۱۴۰۰-۰۶-۰۲ ۰۰:۴۲:۴۱

بجانیان

آبیاری فقط همون روزی که مجددا کاشتن انجام دادم شنبه ی هفته پیش بود و دیگه آب ندادم.

۱۴۰۰-۰۶-۰۲ ۰۱:۰۲:۴۹

کارشناس شماره ۱

بعلت تهویه ی نامناسب یا نوسان دمای محیط این مشکل پیش اومده مخصوصا اگه در ترکیب خاک کوکوپیت یا پیتماس هم وجود داشته باشه چون این دو نوع ماده اب زیادی را در خود نگه میدارند .بهتره تمام گیاه رو از خاک دربیارید و قسمتهای آسیب دیده را کاملا جدا کنید .دقت داشته باشید که هیچ اثری از پوسیدگی یا لزج بودن روی گیاه باقی نمونه .بعد از چند ساعت که رطوبت اضافی از اطراف ریشه نسبتا کاهش پیدا کرد میتونید دوباره گیاه رو در خاک بکارید .سعی کنید اگر سایز گلدان زیاد بزرگه ، از گلدانی کوچکتر استفاده کنید چون رطوبت خاک در گلدان کوچکتر زودتر از دست میره و احتمال پوسیدگی و بیماری قارچی در گلدانهای کوچکتر کمتره . یکبار هم بعد از کاشت گیاه رو با قارچ کش سیستمیک آبیاری کنید و سعی کنید گلدان در مکانی با تهویه ی خوب و دمای یکنواخت قرار داشته باشه . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم

۱۴۰۰-۰۶-۰۲ ۲۳:۱۱:۵۶

بجانیان

خیلی ممنون

۱۴۰۰-۰۶-۰۲ ۲۳:۳۴:۲۲

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۶-۰۳ ۰۰:۰۷:۲۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@