پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه ح

تعداد سوال: ۱

شل شدن پوتوس ویژه

تعداد بازدید ۴۴۹

سلام، من این پوتوس رو تقریبا سه هفته ای میشه خریداری کردم و پایین روبروی پنجره قراردادم و بعد از دو سه روزی دیدم که نوک پرگها شروع کردن به سوختن و آبیاری کردم اما نه به اندازه ای که از گلدان خارج بشه و منتقل کردم به بالای سطح کمد دور از نور پشت پنجره و فکر میکنم که سوختگی ها متوقف شدن اما بعد از ۴روز قسمتی از برگها شروع کردن به شل شدن دوباره آب دادم بهش و غبارپاشی کردم بازم شل شدن ادامه داشت ۵ روز بعد بازم برگها بیشتر شل شده بودن پس بهش بیشتر آب دادم طوری که ببینم زهکشش مناسب و بله آب خارج شد و از اونموقع تا الان برگها خیلی خیلی شل ،نازک و جمع شدن انگاری و هر سه چهار روز یک برگ زرد مشاهده میکردم که جدا میکردم ازش ، علاوه بر این کلی هم سوراخ و پارگی های زیادی روی برگها بود حتی برگهای جوون قبل از خریداری که فکر نمیکنم بیشتر شده باشه .

۱۴۰۰-۰۶-۰۱ ۲۳:۱۶:۴۲

فاطمه ح

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۰۱ ۲۳:۱۹:۳۰

فاطمه ح

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۰۱ ۲۳:۳۶:۴۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر ایا خاک گلدان کوکوپیت و پرلیت هستش ؟

۱۴۰۰-۰۶-۰۲ ۰۰:۴۴:۰۲

فاطمه ح

فکر میکنم بله.

۱۴۰۰-۰۶-۰۲ ۰۱:۰۳:۱۱

فاطمه ح

میشه راهنمایی بفرمائید که مشکل چی هست ,آیا مشکل کمبود رطوبت اتاق یا گرما بخاطر اینکه سطح بالا قرار داشته که الان منتقل کردم پایین دوباره و یا اینکه احتیاج به نور بوده یا آفتِ یا اینکه مشکل آبیاری زیاد!! لطفا بگید باید چیکار کنم؟!!!

۱۴۰۰-۰۶-۰۲ ۱۴:۵۴:۴۹

کارشناس شماره ۱

کوکوپیت برای پتوس مناسب نیست .بهتره برای پتوس از خاکبرگ سبک استفاده کنید .کوکوپیت محیطی اسیدی داره و این باعث آسیب به پتوس میشه البته نوسان دما و نامنظم بودن آبیاری هم میتونه باعث بیحالی گیاه بشه .وجود سوراخ روی برگها بعلت وجود آفت هستش .لارو بعضی از حشرات از برگها تغذیه میکنند .در مرحله ی اول خاک را تعویض کنید .چون گیاه بیحاله بهتره مدتی اونرو تو آب نگه دارید و بعد که سرحال شد در خاک جدید بکارید . مکان نگهداری باید تهویه ی خوب و دمای تقریبا یکنواخت داشته باشه و آبیاری تون هم منظم باشه .اگه محیط گرمه گلدان را به محیط خنکتر منتقل کنید البته نه مستقیما جلوی کولر ! بعد از کاشت مجدد در گلدان و در خاک مناسب یکبار با سم حشره کش مخصوص گیاهان در خارج از منزل و مکانی سایه و ترجیحا " شب ، گیاه رو سمپاشی کنید . اگر سوال دیگه ای در این مورد دارید در خدمتتونم .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon) سم مالاتیون (Malathion) حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۰-۰۶-۰۲ ۲۳:۱۸:۴۵

فاطمه ح

مرسی بابت توضیحات ، متشکرم ازتون .

۱۴۰۰-۰۶-۰۲ ۲۳:۲۹:۴۴

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۰۶-۰۳ ۰۰:۰۷:۴۸

فاطمه ح

سلام وقت بخیر، امروز این یک عدد حشره رو کف گلدان مشاهده کردم ? قسمتی از برگها هم شل شده ،گاهی اوقات کناره برگها سوخته حتی برگهای جوان،تقریبا هردوروزیکبارم برگهای زرد داره،ممنون میشم راهنمایی کنید.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۱۵ ۲۳:۴۸:۳۶

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر افراط و تفریط در آبیاری باعث سوختگی برگها میشه آیا خاک رو تعویض کردید یا هنوز کوکوپیت و پرلیت هستش ؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۵ ۲۳:۵۹:۱۴

فاطمه ح

خیر عوض نکردم, از کسی که بار اول گلدون رو خریداری کردن پرسیدم و گفتن که خاک عوض شده همونجا و فقط کوکوپیت نیست مقدار زیادی خاک برگ و پرلیت هم هستش و خاک بسیار سبک ،اون حشره داستانش چیه!

۱۴۰۰-۰۶-۱۶ ۰۰:۰۷:۲۹

کارشناس شماره ۱

خاکهای آلی مثل خاکبرگ حاوی تخم حشرات هستند که با مساعد بودن محیط (گرما و رطوبت) این تخمها بارور میشن .میتونید از سم دیازینون برای از بین بردن اونها استفاده کنید .

۱۴۰۰-۰۶-۱۶ ۱۹:۱۵:۱۵

کارشناس شماره ۱

لینک سمهایی که میتونید استفاده کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon) سم مالاتیون (Malathion) سم حشره کش
۱۴۰۰-۰۶-۱۶ ۱۹:۱۶:۱۷

فاطمه ح

بسیار متشکرم

۱۴۰۰-۰۶-۱۶ ۱۹:۳۴:۳۲

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۰۶-۱۶ ۲۲:۴۱:۳۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@