پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه جمتلی

تعداد سوال: ۱

پتوس حصیری ویژه

تعداد بازدید ۷۷۷

سلام خسته نباشید.من حدودا یه ماهه این گیاه خریدم یه چند وقتی هست که روی برگ های گیاه پتوس حصیری دونه های زرد کم رنگه و پشتش لکه های زرد پررنگ علتش چیه؟! یه مدتم نوک برگ ها زرد شدن که نوکشون رو قیچی کردم.. روی ساقه گیاه ام خیلی کم و به صورت پراکنده یه سری رونه های قهوه ایه و سفیده نمیدونم برای خود گیاهه یا مریض شده.

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۰۲ ۱۲:۱۶:۵۷

فاطمه جمتلی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۰۲ ۱۲:۲۰:۴۵

فاطمه جمتلی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۰۲ ۱۲:۲۲:۱۱

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر عکستون باز نشد لطفا به واتسپ این شماره 09183161028 ارسال کنید

۱۴۰۰-۰۶-۰۲ ۱۴:۰۶:۲۶

کارشناس شماره ۲

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۱۳ ۱۷:۰۸:۱۹

کارشناس شماره ۲

وقتتون بخیر نوک برگ روکه قیچی میکنید خیلی مهمه از قیچی ضدعفونی شده استفاده کنید و بعد از قیچی کردن هم با قارچکش اسپری کنید و مورد بعد لکه های قهوه ای باناخن جدا میشن؟ برجسته هستن یادربافت گیاه؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۳ ۱۷:۱۰:۰۶

فاطمه جمتلی

لکه های قهوه ای سختی جدا میشن و برجسته هستن.. علت این لکه های زرد پشت برگ ها چی هست و چطور رفع میشه؟!

۱۴۰۰-۰۶-۱۳ ۱۷:۱۸:۰۴

کارشناس شماره ۲

بله پس دقیقا شپشک سپردار هستند با ناخن سخت جدامیشن و برجسته هستند این نوع شپشک ها که نوعی افت هست در مرحله اول گیاهتون رو از سایر گیاهان جداکنید چون این افت میتونه به گیاهان مجاور منتقل بشه برای درمان از سم کنفیدور استفاده کنید طبق دستور گفته شده روی سم محلول درست کنید و سه بار به فاصله ۹ روز روی گیاه اسپری کنید و‌نتیجه رو از طریق همبن تاپیک اطلاع بدید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۰-۰۶-۱۴ ۰۰:۵۳:۵۴

فاطمه جمتلی

ینی ریشه های هواییش نی ؟! مشکل زرد بودن پشت برگ چطور حل میشه؟!

۱۴۰۰-۰۶-۱۴ ۱۶:۴۸:۴۸

کارشناس شماره ۲

منظورتون کدوم قسمت هست ؟ لکه های پشت برگ ؟؟؟ یکم دقیق تر منظورتون از ریشه های هوایی رو بنویسید ممنون میشم؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۵ ۰۰:۲۳:۰۹

فاطمه جمتلی

این لک ها زرد پشت برگ منظورمه که مشکل چیه.. راجب ریشه هوایی ام من راجب پتوس اصلاعاتی که خوندم میدونم یه سری ریشه ها در ساقه گیاهه که بهش میگن ریشه هوایی که قهوه ای رنگ هم هستن..ممکنه این ها ریشه هوایی باشه یا همون مشکلیه که فرمودید.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۱۵ ۰۰:۴۲:۵۲

کارشناس شماره ۲

بله الان متوجه منظورتون شدم خبر ریشه هوایی در کنار ساقه به رنگ قهوه ای به وجود میاد و این لکه های برجسته در اثر وجود افت هست و نیاز به افت کش داره در گوگل سرچ‌کنید ریشه هوایی پوتوس براتون میاره مثل ریشه هوایی برگ انجیری هست تقریبا

۱۴۰۰-۰۶-۱۵ ۰۳:۲۲:۲۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@