پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سید محسن حسینی

تعداد سوال: ۱

ریختن برگ و جمع شدن تنه درخت بنسای ویژه

تعداد بازدید ۳۳۲

سلام درخت بنسای جنسینگ دارم تقریبا ۱۵روز خاکش که پیکوتیک هست عوض کردم و در هنگام اب دادن در تابستان ماده مایع کود بنسای یک درب در ۱لیتر اب اضافه کردم ولی بعد از ۱۵روز برگش ریخت و ساقش کمی جمع شده چکار کنم درست بشه ممنون

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۰۲ ۱۴:۵۳:۴۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . لطفا مقداری از ساقه رو قطع کنید ببینید بافت داخلش تغییر رنگ داده یا خشکه و یا سالم و تَر و زنده است ؟

۱۴۰۰-۰۶-۰۲ ۲۳:۲۰:۳۷

سید محسن حسینی

از کجای ساقه قطع کنیم و به چه صورت؟

۱۴۰۰-۰۶-۰۳ ۰۰:۰۸:۰۳

کارشناس شماره ۱

از قسمتی که علامت زده شده با قیچی باغبانی یا چاقوی تیز قطع کنید .

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۰۳ ۰۰:۱۱:۲۷

سید محسن حسینی

سلام برش انجام دادم تغییر رنگ نداشت

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۰۳ ۰۹:۰۷:۵۲

کارشناس شماره ۱

ساقه کاملا چوبی و خشک شده اگر تمام قسمتها به همین صورت باشن گیاه متاسفانه خشک شده .

۱۴۰۰-۰۶-۰۳ ۱۹:۳۶:۴۸

سید محسن حسینی

خیر بافت زنده داره

۱۴۰۰-۰۶-۰۳ ۲۰:۰۸:۴۳

سید محسن حسینی

ساقه بزرگ نرم هست شاخه کوچک هم همینطور

۱۴۰۰-۰۶-۰۳ ۲۰:۰۹:۵۱

کارشناس شماره ۱

خوبه .تمام بافتهای مرده رو قطع کنید و فقط ساقه ی زنده رو باقی بزارید .گلدان را به پنجره نزدیک کنید و در موقعیتی که نور زیاد داشته باشه قرار بدید .گاهی اوقات در روز پنجره را باز کنید تا هوای تازه بهش برسه و هرزمان خاکش خشک بود بهش آب بدید . بعد از چند بار آبیاری و مشاهده کردن جوانه ی جدید بهش کود فسفر بالا با دوز کم بدید ۱۰-۵۲-۱۰ و هر دو هفته یکبار با همین دوز کم ، بهش به تناوب کود فسفر بالا وسه بیست بدید از طریق همین تاپیک با ما در ارتباط باشید و وضعیتش رو اطلاع بدید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 20-20-20
۱۴۰۰-۰۶-۰۴ ۰۰:۲۶:۵۶

سید محسن حسینی

متوجه شدم کف گلدونش یک سوراخ داره اونم گرفته بود بازش کردم با اینکه خاکش خیسه ولی صلاح میدونید اب بدمش که خاک شسته بشه چون احتمال میدم اب بیرون نداده باشه من از این کود هم ۷روزی ۱بار قاطی کردم با ۱لیتر بهش دادم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۰۴ ۱۲:۳۵:۱۱

کارشناس شماره ۱

دیگه کود ندید . اگه ریشه کم داره از تو این گلدون درش بیارید و تو خاک جدید و گلدون کوچکتر بکارید . گاهی اوقات کوددهی زیاد باعث از بین رفتن گیاه میشه .فعلا مدتی بهش استراحت بدید تا جوانه بزنه بعد کوددهی رو طبق مواردی که بیان شد انجام بدید .

۱۴۰۰-۰۶-۰۴ ۱۵:۰۴:۲۰

سید محسن حسینی

سلام مجدد طبق عرایضتون گذاشتمش تو افتاب و هوای ازاد تقریبا خاکش داره خشک میشه شروع کنم به ابیاری یه هنوز نه ساقه هاش دست میزنی نرم ولی یکم جمع شد فکر کنم خیلی کود دادم و سوراخ ته گلدون هم گرفته بود

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۰۹ ۱۲:۱۳:۴۱

کارشناس شماره ۱

بله کوددهی زیاد هم میتونه به بافت گیاه صدمه بزنه . الان دوباره ساقه رو چک کنید و ببینید هنوز بافت زنده داره یا خیر ؟ زمانی که گلدون رو تعویض کردید ایا ریشه ها رو هم چک کردید ؟ از نظر سلامت

۱۴۰۰-۰۶-۰۹ ۱۶:۵۴:۰۷

سید محسن حسینی

بافت تنه نرم هست ولی شاخه بالا و کوچکها خشک شدن روزی که عوضش کردم بردم گل فروشی برام انجام داد ریشش خوب بود الان درش نیارم چکش کنم یا میگید اب بهش بدم دیگه زیر پاش خشک شده

۱۴۰۰-۰۶-۰۹ ۱۸:۰۵:۵۵

کارشناس شماره ۱

بله از خاک درش بیارید و ریشه رو چک کنید نتیجه ی کار رو اطلاع بدید متشکرم

۱۴۰۰-۰۶-۰۹ ۲۳:۱۸:۲۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@