پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سبا بخارایی

تعداد سوال: ۱

بن سای ویژه

تعداد بازدید ۳۸۴

من پارسال یک بن سای ازتون خریدم متاسفانه الان برگ هاش شروع به ریزش کرده و جوونه هاش می سوزن, در روش نگهداری هم هروقت سطح خاک خشک میشه ابیاری میکنم ، امکان داره یکم نورشون زیاد باشه... اما فک‌میکنم نیاز به هرس داره... لطفا راهنمایی میکنین برای بهبودش چیکار باید بکنم

۱۴۰۰-۰۶-۰۳ ۱۰:۴۱:۳۱

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر برای تشخیص دقیق تر عکس گیاه را ارسال بفرمایید

۱۴۰۰-۰۶-۰۳ ۱۱:۳۹:۳۵

سبا بخارایی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۱۰ ۱۳:۵۶:۵۶

سبا بخارایی

اینم یه بن سای دیگه هست که کنار همینه، و سر برگ هاش قهوه ای شدن و جوانه هاش میسوزن

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۱۰ ۱۳:۵۸:۰۰

کارشناس شماره ۲

برگ های ریخته شده سطح خاک رو بردارید و نوک سوزی برگ نشان دهنده رطوبت پایین محیط هست بونسای به رطوبت بالا نیاز داره برای تامین رطوبتش از جزیره یا دستگاه بخور سرد استفاده می کنید؟ و برای هرس من پیشنهاد میکنم اوایل مهراینکارو کنید تا تنش کمتری وارد بشه و حتما بعد از هرس با یک قیچی ضدعفونی شده یک دور قارچکش روی قسمت های هرس شده اسپری کنید و ابیاری بعدی هم با اسید امینه انجام بدید تا کمک کنه تنش کمتربشه

۱۴۰۰-۰۶-۱۱ ۰۰:۱۰:۱۶

سبا بخارایی

خیلی ممنونم، بله بخار سرد استفاده میکنم و چند روز یکبار اب پاشی میکنم، برای ریزش برگ ها چیکار کنم؟ برگ هاش زرد میشه و میریزه، علت چیست؟

۱۴۰۰-۰۶-۲۲ ۱۱:۱۳:۳۰

کارشناس شماره ۲

پشت برگ هاتون رو چک کنید و با یک پنبه مرطوب روشون بکشید ببیید دونه های ریز سیاه رنگ روش میشینه؟ و یااثاری از تارعنکبوت میبینید!

۱۴۰۰-۰۶-۲۲ ۱۳:۳۴:۴۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@