پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۸

نخل شامادورا ویژه

تعداد بازدید ۴۰۱

سلام وقتتون بخیر نخل شامادورای من از روز اول روی برگاش دونه های سفید بود ولی کم ولی الان خیلی بیشتر شده رشدش خیلی خوبه کلی برگ جدید داره ولی این مشکلم هست چیکار باید بکنم که برگاش درست شه؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۰۳ ۲۱:۴۸:۱۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .لطفا بفرمایید نحوه ی رطوبترسانی و آبیاری تون به چه صورته و گیاه از نظر نور در چه محیطی قرار داره ؟

۱۴۰۰-۰۶-۰۳ ۲۳:۰۶:۰۴

کاربر

آبیاری هر وقت خاکش خشک شه یا هفته ای دوبار الان تو تابستون تقریبا نور تقریبا خیلی کم بهش میرسه رطوبت رسانی هم اسپری آب بهش میکنم هم زیر جاگلدونیش تازگیا با فاصله ی 10 سانت ظرف آب گذاشتم و کوزه ی کنارشم مرطوبه

۱۴۰۰-۰۶-۰۴ ۰۰:۳۶:۲۸

کارشناس شماره ۱

برگی که اسیب دیده را قطع کنید و سعی کنید جاش کاملا سایه و در مکانی با تهویه ی خوب قرار داشته باشه .یکبار هم بهش قارچ کش بزنید . میتونید ماهی یکبار بهش کود فسفر بالا بدید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 قارچ کش (Fungicide) قارچ کش پنکونازول
۱۴۰۰-۰۶-۰۴ ۱۰:۲۳:۳۴

کاربر

ممنون از توضیحاتتون

۱۴۰۰-۰۶-۰۴ ۱۱:۱۰:۰۰

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۰۶-۰۴ ۱۸:۳۳:۳۹

کاربر

سلام وقتتون بخیر نخل شامادورای من بین برگاش تار عنکبوت های خیلی ریز بسته و برگاش داره بی‌حال و یکم خشک میشه باید چیکارش کنم خوب شه؟

۱۴۰۰-۱۰-۱۷ ۱۹:۲۱:۲۳

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر برگها رو از تار عنکبوت پاک کنید . تمیز نگه داشتن برگها میتونه از شیوع بسیاری از آفات پیشگیری کنه . میتونید یکبار بهش سم کنه کش بزنید . سمپاشی را در خارج منزل و در محیطی کمنور انجام بدید .

کنه کش (آبامکتین)
۱۴۰۰-۱۰-۱۷ ۲۱:۵۶:۰۲

کاربر

این گل و تعدادی دیگر از نوع گل متفاوت که در کنار هم قرار دارند دچار مشکل شده اند و برگ ها زرد شده.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۰۳ ۱۵:۳۴:۰۳

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر گیاه به بیماری قارچی دچار شده ، برگهای آلوده را حذف کنید . رطوبت را کم و تهویه را مطلور کنید ، در زمانی که شدت نور زیاد و یا گیاه در معرض باد کولر قرار داره ، غبار پاشی را انجام ندید . اگر روی سطح خاک گلدان سفیدک زده یا سطح خاک تغییر رنگ داده یک لایه دو سه سانتی از سطح خاک را بردارید و خاک تازه ، جایگزین کنید یکبار از سم قارچ کش استفاده کنید . سمپاشی را در داخل منزل و در معرض نور زیاد، انجام ندید

قارچ کش (Fungicide) قارچ کش پنکونازول
۱۴۰۱-۰۵-۰۴ ۰۱:۳۰:۱۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@