پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

بیکی

تعداد سوال: ۱

خشک شدن گیاه نماتانتوس ویژه

تعداد بازدید ۴۴۸

با سلام و احترام تقریبا یک ساله که این گلدون نماتانتوس رو دارم، از اوایل فصل تابستون شروع کرد بخ خشک شدن، جاش تو اشپرخونه نزدیک گاز بود چون تنها جایی که نورگیر بود اونجا بود اما بعد از اینکه اینطوری شد جاشو عوض کردم و بنظرم اومد از اون حالت خشکیدگی پیش رونده خارج شده ولی بازم بهتر نشده. برگاش هم اغلب خیلی کدر هست و انگار یه حالت قطره شبنم روشه، البته الان که دیگه برگ خاصی نمونده. بسیار ممنون میشم راهنماییم کنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۰۳ ۲۳:۱۳:۴۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام و عرض ادب . متاسلانه قسمت زیادی از گیاهتون خشک شده بهتره از قسمت سالم قلمه بگیرید و در خاک سبک ریشه دار کنید . ایا برگهایی که قطرات شبنم مانند روشه ، چسبناک هم هست ؟

۱۴۰۰-۰۶-۰۴ ۰۰:۰۷:۰۲

بیکی

ممنونم از راهنماییتون? بنظرم میاد برگای سبزش هم خیلی سست شده همچنان امکان قلمه وجود داره؟ اگر این امکان وجود داره لطف میکنید روشش رو بهم بگید؟ الان‌ دیگه اون حالت قطره شبنمی نیست و همین چندتا برگش مونده ، ولی بنظرم چسبناک بود

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۰۴ ۱۱:۳۳:۵۸

کارشناس شماره ۱

به شدت دچار آفت شده ساقه رو از جایی که علامت زدم قطع کنید بعد تمام آثار آفت رو بشورید و از روش پاک کنید بعد اونرو تو گلدون جداگانه بکارید و بهش سم کنفیدور یا دیازینون اسپری کنید سعی کنید گلدونتون کوچیک باشه تا دچار پوسیدگی نشه .اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم .

تصاویر ارسالی
محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon) حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۰-۰۶-۰۴ ۱۵:۰۲:۱۸

بیکی

سپاسگزارم اگر از اونجا که علامت زدین قطعش کنم‌، ساقه اش خیلی کوتاه میشه! چطور توی خاک بکارمش؟

۱۴۰۰-۰۶-۰۵ ۱۰:۴۵:۰۶

کارشناس شماره ۱

سه تا برگ پایینی اش رو قطع کنید .و بعد بکارید ش . محل قطع برگها در خاک قرار بگیره .

۱۴۰۰-۰۶-۰۵ ۱۴:۰۴:۰۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@