پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۸

قاشقی ویژه

تعداد بازدید ۲۷۷

سلام وقتتون بخیر گیاه قاشقی من حدود یک سال پیش گرفتم و رشد خیلی خوبی داشت تا حدود چند ماه پیش که متوقف شده رشدش و خاکش کاملا سفیدک زده چیکارش باید بکنم دوباره رشدش و خاکش درست شه؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۰۴ ۰۰:۴۵:۵۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر ‌بهتره خاک رو تعویض کنید و از خاک جدید استفاده کنید .هرزمان خاکش خشک بود بهش آب بدید سعی کنید گلدانش زیاد بزرگ نباشه . برای تقویت اش میتونید از کود سه بیست و کود فسفر بالا استفاده کنید .خاک سبک مخصوص گلهای آپارتمانی براش مناسبه .اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 20-20-20
۱۴۰۰-۰۶-۰۴ ۰۱:۱۰:۴۸

کاربر

مخلوط کوکوپیت و پرلیت و پیت ماس براش مناسبه؟ یا خاک برگم بهش اضافه کنم؟

۱۴۰۰-۰۶-۰۴ ۰۱:۳۳:۳۵

کارشناس شماره ۱

نه اصلا تو خاکش کوکوپیت نباشه . مخلوط برگ و کمی پیتماس و کمی پرلیت خوب هستش

۱۴۰۰-۰۶-۰۴ ۱۰:۱۵:۲۲

کاربر

سلام مجدد من گلدونشو عوض کردم و حال کلی گیاه خوبه فقط بعضی از برگاش فک کنم افت زده ممنون میشم بگین چه سمی براش استفاده کنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۲۱ ۰۲:۴۰:۱۸

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر سوختگی حاشیه ی برگ که بعلت رطوبت زیاد هستش اما روی برگ آفت ِ شپشک سپردار هم دیده میشه .ابتدا تمام افتها رو با جسم تیز یا ناخن از روی برگ جدا کنید و بعد گیاه رو با سم کنفیدور هم بصورت آبیاری و هم بصورت اسپری کردن سمپاشی کنید .سمپاشی را دور از نور شدید و در فضای آزاد انجام بدید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور) حشره کش دیازینون Diazinon
۱۴۰۰-۰۶-۲۱ ۲۲:۴۶:۵۸

کاربر

جسمی که بشه از روی برگ جداش کرد نیست اینا همه خشکی های روی برگاست و رفته داخلش و چیزی برجسته نیست این 5 تا عکس از 5 تا از برگاشه و تو این مدت من اصلا روشونو اسپری آب نمیکردم که باعث خشکی شه

۱۴۰۰-۰۶-۲۲ ۱۹:۱۶:۵۶

کارشناس شماره ۱

منظور از رطوبت زیاد صرفا اسپری کردن نیست ، ممکنه محیط رطوبت زیادی داشته به عنوان مثال گیاه در کنار سرویس بهداشتی یا آشپزخانه قرار داشته و یا اینکه آبیاری بیش از اندازه انجام شده یا اینکه در زیرگلدانی همیشه مقداری اب باقی میماند اینها و سایر عوامل دیگه باعث میشن گیاه رطوبتی بیشتر از حد نیاز دریافت کنه و دچار مشکل بشه . منظورم این لکه است ؟ آیا این لکه پوسته مانند هستش ؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۲۲ ۲۱:۴۳:۰۵

کاربر

نه این گیاهم این پوسته رو نداره ولی یکی دیگه کنارش اینو داره که اونو دارم با دیازینون سم پاشی میکنم این روی سطح برجستگی نداره

۱۴۰۰-۰۶-۲۲ ۲۲:۳۷:۳۳

کارشناس شماره ۱

فعلا بهش همون سم دیازینون رو در دو نوبت با فاصله ی دو هفته بزنید . چه مدته که گیاه در داخل آب قرار داره ؟ آیا ریشه هم زده ؟

۱۴۰۰-۰۶-۲۳ ۱۲:۴۱:۵۳

کاربر

تقریبا دو هفتست تو آبه بله دوتا از ساقه ها ریشه زدن ولی نوک ساقه ها یکی دوبار اومد جوونه بزنه تا یکم جوونه میومد بیرون خشک میشد و میسوخت

۱۴۰۰-۰۶-۲۳ ۱۳:۱۰:۰۲

کارشناس شماره ۱

اگه ریشه یکی دوسانت شده , به خاک منتقل اش کنید . چون اگه زیاد تو آب بمونه و ریشه ها خیلی بلند بشن , بعد از انتقال به خاک دچار مشکل میشه و ممکنه واکنش منفی نشون بده .خاکش سعی کنید نیمه سبک باشه و گلدون حتما حتما , کوچک و با توجه به حجم ریشه انتخاب بشه که خطر پوسیدگی رو کاهش بده .

۱۴۰۰-۰۶-۲۳ ۲۳:۲۹:۱۹

کاربر

نه هنوز اونقد نشده ریشه هاش و اینکه ترکیب خاکش چی باشه؟ پرلیت و کوکوپیت و پیت ماس خوبه؟ این عکسشم ببینین

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۲۴ ۰۱:۳۵:۳۰

کارشناس شماره ۱

ترکیب خاکش خاکبرگ و کمی پیتماس خوبه . برگهای آلوده رو جدا کنید .حتما بهش سم بزنید تا بقیه ی برگها آسب نبینن .

۱۴۰۰-۰۶-۲۴ ۱۲:۴۰:۱۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@