پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

عرفانه خدامرادی

تعداد سوال: ۲

آرالیا ویژه

تعداد بازدید ۴۰۶

سلام.روزتون بخیر.۱ ماهی میشه گیاه آرالیا خریداری کردم.گلدونشم زمان خرید داخل محیط گلخونه عوض کردم و آوردم یکم بی حال شده بنظرم و از پایین گلدون ۴ برگ زرد دیدم.. مشکل از چیه؟ یکبار بهش کود تقویتی دادم.آبیاری هم هر موقع پای گلدون خشک هستش آب میریزم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۰۴ ۰۸:۲۶:۴۲

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر زهکش زیر گلدون بازه؟ و اینکه پشت برگ ها علایمی از وجود افت مثل تار عنکبوتی یا برجستگی ریز هست؟ و برگ های قدیمی فقط زرد میشن؟

۱۴۰۰-۰۶-۰۴ ۱۴:۲۲:۴۴

عرفانه خدامرادی

وقتتون بخیر بله بازه برگ های زیر قدیمی چندتایی زرد شده و برگ های کوچک جدید بالایی یک مقدار مخمل قهوه ای هستند که چون یک ماه خریدم نمیدونم ممکنه قارچ باشه یا عادی هستند. و در کل کمی برگ ها بی حال هستند

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۰۴ ۲۱:۰۸:۵۴

کارشناس شماره ۲

لطفا پشت برگ ها یک پنبه بکشید ببینید ایادونه های ریز سیاه میبینید؟ و تارعنکبوت چطور مشخص هست؟ یکم با دقت پشت برگ و ببینید چون یکم کوچک هست

۱۴۰۰-۰۶-۰۴ ۲۳:۵۵:۳۴

عرفانه خدامرادی

وقت خوش.من پنبه کشیدم پشت برگهای کوچیک و بزرگ حالت پرز مانند بود. حالت تارعنکبوتی نبود هفته پیش من برای همه گل های خونه از این قارچ کش استفاده کردم.چندتا پاف به همه زدم.امکانش هست از این باشه؟ و اینکه من روز اول هم با دستمال تمیز و کمی شیر تمیزش کردم.. گلم خیلی بیجون شده..

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۰۵ ۲۱:۴۰:۲۲

کارشناس شماره ۲

ارالیا در حالت عادی خودش کمی پرز دار هست اون پرزها مشکل نیست و از خود گیاه هست اسپری قارچکش اگر در فاصله زمانی کوتاه تکرار بشه یا بیش از اندازه استفاده بشه مشکل سازهست در غیر این صورت مشکل ایجادنمیکنه ولی اصلا برگ هارو با شیر تمیز نکنید نهایتا اگر خواستید برق بیافته از دو قطره ابلیمو در یک لیتر اب استفاده کنید شرایط محیطی گیاه رو ایده ال نگهدارید ابیاری زمانیکه حدود سه سانت سطح خاک خشک بود چک کردن بازبودن زهکش بعد هرابیاری تهویه مناسب محیط نور خوب غیر مستقیم و تامین رطوبتش یاتوسط بخور سرد یاغبار پاشی از فاصله یک و نیم متری یاساخت جزیره و بعد از این ها باکوددهی مناسب گیاه رو تقویت کنید دوماه یکبار اسید هیومیک ۲۰ روز یکبار کودسه بیست در پاییز و زمستان بشه ۴۹ روز یکبار و دوماه یکبار کوداهن

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20 کود مایع آهن protect nature کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۰-۰۶-۰۶ ۰۰:۳۵:۱۲

عرفانه خدامرادی

صبحتون بخیر.ممنون از راهنماییتون امیدوارم حالش بهتر بشه. یک کوروتون مته ای هم همزمان با آرالیا خریدم.ابلق و خیلی زیبا.گلدون اون هم عوض کردم.براش جزیره گذاشتم.اما شروع کرد به برگ ریزی.روزی ۵_۶ تا برگ می افتاد.تحقیق کردم فهمیدم شوک شده.درسته؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۰۶ ۰۷:۳۲:۵۲

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم خوشحال میشم روند تغییرات رو از این تاپیک اطلاع بدید دررابطه با کوروتون بله بسیار به تنش حساسه و با تنش دمایی،جابجایی و رطوبتی سریعا دچار برگ ریزی میشه و زمان میبره تا به شرایط جدید عادت کنه اگر روند ریزش برگ بعد یک هفته ده روز ادامه داشت باید از نظر وجود مشکل بررسی بشه

۱۴۰۰-۰۶-۰۶ ۱۲:۵۱:۲۷

عرفانه خدامرادی

سلام وقتتون بخیر طبق فرمایش های قبلی شما بنده آرالیا را آبیاری منظم کردم خیلی بهتر شده بود که یکدفعه برگ هاش شروع کرد به سیاه شدن و خشک شدن! خیلی سریع همه ی برگ ها دچار شدند من برگ های خراب را جدا کردم ضد قارچ زدم اما متاسفانه طی یک هفته تمام برگ ها دچار شدند. سوراخ زیر گلدان را هم چک کردم مشکلی نداشت آب اضافه خارج میشه. الان باید چکاری انجام بدهم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۰۱ ۱۰:۰۰:۵۱

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر بله نیاز به استفاده از قارچکش داره اگر باقارچکش مانکوزب کنترل نشد از قارچکش بردوفیکس استفاده کنید به تازگی گیاهی خریداری نشده؟ یاگیاهان اطراف علائمی ندارند؟

۱۴۰۰-۰۸-۰۱ ۱۰:۵۵:۰۹

عرفانه خدامرادی

قارچ کشی که استفاده میکنم مانکوزب.بردوفیکس و کالبان هستش.یک شفلرا دارم که قارچ قهوه ای داره و از همین زدم فاصلش با آرالیا ۵.۶ متره.بقیه گل هام مشکلی ندارند.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۰۱ ۱۱:۴۹:۴۲

کارشناس شماره ۲

این گیاهتون که فرستادید دچار شپشک شده اون برجستگی های قهوه ای روی ساقه شفلرا آفت هست که برای کنترلش باید از سم افتکش کنفیدور استفاده کنید سایر سموم افتکش روی این شپشک موثر نیست سه بار به فاصله ی ۹ روز از کنفیدور استفاده کنید و این گیاهتون رو قرنطینه کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۰-۰۸-۰۱ ۲۳:۰۷:۳۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@