پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

روح اله خرم

تعداد سوال: ۲

زرد شدن برگ دراسنا ویژه

تعداد بازدید ۳۱۳

با عرض سلام و ادب چند وقت پیش متوجه شدم گلدان دراسنا ما داخلش کرم خاکی هست تصمیم گرفتم خاک گیاه عوض کنم خاک داهل گیاه خاک رسی بود که بسیار متراکم شده بود من کامل آن خاک عوض کردم با خاک سبکی که ترکیبی از خاک برگ ، کوکوپیت ، پیتماس و پرلیت بود بعد از یک ماه مدتی برگ های گیاه زرد شدن در حال حاضر اکثر برگ گیاهان زرد شدن و فقط قسمت بالایی گیاه سبز باقی مانده من حدود هفته ای یکبار آب جوشیده به گیاه می دهم و هر ماه از کود سه بیست استفاده میکنم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۰۴ ۰۹:۵۸:۲۴

روح اله خرم

در ضمن برگ های فوقانی گیاه نیز رنگ سبز خیلی روشن است

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۰۴ ۱۰:۰۱:۴۲

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر میزان ابیاری و فاصله گیاهتون از منبع نور هم میفرمایید

۱۴۰۰-۰۶-۰۴ ۱۴:۲۱:۴۶

روح اله خرم

عرض کردم حدودا ۷ الی ۸ روز یکبار با آب جوشیده آبیاری میکنم گیاه نزدیک پنجره شمالی هست نور مناسبی داره من نزدیک ۸ ماه است این گیاه دارم در این یک ماه این اتفاق برای گیاه من پیش آمده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۰۴ ۱۴:۴۰:۳۰

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

بله چند مورد هست یکی کمبود رطوبت دراسنا نیاز به رطوبت نسبی بالای ۵۰ درصد نیاز داره برای تامین رطوبتش میتونید جزیره درست کنید یاازدستگاه بخور سرد استفاده کنید مورد بعدی گیاه دچار لکه برگی قارچی شده که برای کنترلش از اسپری قارچکشی که براتون میزارم میتونید طبق دستور توصیه شده استفاده کنید و ابیاری رو کنترل کنید هرزمان سطح خاک تقریبا به عمق سه سانت خشک بود ابیاری کنید و حتما چک کنید که بعدهرابیاری اب اضافی اززیرگلدون خارج بشه بسته بودن زهکش و نبودن تهویه و یاغبار پاشی از فاصله نزدیک میتونه باعث لکه برگی بشه و مورد سوم بعد از درمان لکه برگی کوددهی رو شروع کنید گیاهتون دچار کمبود مواد غذایی هست رنگ زرد برگ ها هم به همین علته دوماه یکبار کوداهن و دوماه یکبار اسید هیومیک و ۲۰ روز یکبار کود سه بیست استفاده کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20 کود مایع آهن protect nature کود مایع هیومیک اسید protect nature قارچ کش (Fungicide) کلات آهن
۱۴۰۰-۰۶-۰۵ ۰۰:۰۴:۲۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@