پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مریم رستمی

تعداد سوال: ۲

گل شفلرام کلا خراب شده برگاش ریخته ویژه

تعداد بازدید ۴۴۸

سلام خسته نباشید ببخشید گل من اول که خریدم جاش مناسب بود نمی‌دونم چرا کم کم برگاش به رنگ قهوه ای شکل شد بعد کلا ریخت الان فقط چوبش مونده میخاستم ببینم میتونم کاری کنم دوباره احیا بشه ممنون

۱۴۰۰-۰۶-۰۴ ۱۲:۲۹:۲۸

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر برای تشخیص دقیقتر عکس گیاهتون رو ارسال کنید

۱۴۰۰-۰۶-۰۴ ۱۴:۱۹:۰۶

مریم رستمی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۰۴ ۱۵:۳۴:۳۳

کارشناس شماره ۲

سلام مجدد یک تکه از انتخاب ساقه رو با دست ببرید ببینید خشکه؟ یاداخلش سبز و بافت زنده هست؟اینو انجام دادید حتما اطلاع بدید

۱۴۰۰-۰۶-۰۴ ۲۳:۴۲:۱۴

مریم رستمی

سلام شرمنده ساقه رو بریدم سبز نبود توش خشک مانند بود

۱۴۰۰-۰۶-۰۵ ۰۰:۱۳:۱۷

کارشناس شماره ۲

پس تا پایین ترببرید ببینید اگر تا پایین خشکه گیاهتون متاسفانه گیاهتون ازبین رفته و‌میتونید ریشه رو چک کنید اگر پوک و خشک بود دیکه امیدی به احیا گیاه نیست

۱۴۰۰-۰۶-۰۵ ۱۲:۲۰:۱۶

مریم رستمی

سلام ببخشید پایین ساقه رو هم چک کردم انگار خیلی کم نمناک بود ،ساقه رو که بلند کردم دیدم ی چیز سیاهی شبیه به کرم داخلش بود ،فکرکنم ولی ریشش سالم باشه

۱۴۰۰-۰۶-۰۵ ۱۲:۴۲:۳۸

کارشناس شماره ۲

اگر کرم داخلش هست نیاز هست خاک گلدون تعویض بشه و اینطوری ریسه هم بررسی میشه گیاه رو بیرون بیارید مراقب باشید خاک اطراف ریشه رو کامل جدانکنید که تنش وارد بشه ریشه اگر نرم بود یاپوسیدگی داشت باید جداکنید و قارچکشی بشه و در خاک جدید کشت بشه و گلدون هم با قارچکش و البته افتکش که لینکشو براتون میزارم اسپری کنید و از خاک جدید استفاده کنید زهکش زیرگلدونو چک کنید سوراخ زهکش بازباشه و بعد ازکاشت اولین ابیاری با قارچکش دومین ابیاری بااسید هیومیک انجام بشه

۱۴۰۰-۰۶-۰۶ ۰۰:۴۵:۱۱

کارشناس شماره ۲

لینک محصولات پیشنهادی

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature قارچ کش (Fungicide) حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۰-۰۶-۰۶ ۰۰:۴۵:۳۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@