پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

محدثه کریم زاده

تعداد سوال: ۲

سلام خسته نباشید من یک برگ انجیری دارم که تا چند روز پیش کاملا حالش خوب بود ولی تقریبا پنج روزه ک حالت افتادا پیدا کرده و من نگرانم که خراب بشه ویژه

تعداد بازدید ۳۹۰

من این برگ انجیری رو تقریبا یک سالی هست دارم و کاملا بهش میرسم یه مدتی روبروی کولر بود و جابه جاش کردیم و کنار پنجره گذاشتیم تا نور داشته باشه و حالش خوب بود تا چند روزپیش که یکدفعه افتاده شد و خیلی شاخه هاش شل شدن این در حالیه ک یک برگ جدید داشت و الان کاملا باز شده حتی اگلونمام هم یک مقداری افتاده شدن و بهم گفتن که ممکنه زیاد اب داده باشم میخواستم بپرسم بنظر شما مشکل چیه که سریع تر رفعش کنم چون نگران گل هامم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۰۴ ۱۴:۴۳:۵۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .لطفا گلدان را به مدت نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه در ظرف اب قرار بدید طوری که تا نیمی از گلدان داخل آب قرار داشته باشه و نتیجه ی کارتون رو اطلاع بدید .

۱۴۰۰-۰۶-۰۴ ۱۹:۰۶:۳۱

محدثه کریم زاده

الان تقریبا چهل و پنج دقیقه داخل اب بود و گل های متاسفانه شل تر شدن و برگ ها پایین تر رفتن

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۰۴ ۲۳:۵۱:۰۰

کارشناس شماره ۱

لطفا از خاک درش بیارید و وضعیت ریشه ها رو چک کنید از چه خاکی براش استفاده کردید ؟

۱۴۰۰-۰۶-۰۵ ۰۷:۳۸:۱۸

محدثه کریم زاده

سلام خسته نباشید امروز صبح یه مقدار گیاهم بهتر شده و یکم خاک هم بهش اضافه کردم ولی هنوز برگ هاش رو به پایینن

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۰۵ ۱۳:۴۴:۱۹

محدثه کریم زاده

از خاک ملکه استفاده میکنم برای همه گل هام الان باز هم از خاک درش بیارم ؟چون یکم شاخه هاش صاف تر شدن

۱۴۰۰-۰۶-۰۵ ۱۳:۴۵:۴۵

کارشناس شماره ۱

نه پس نیازی نیست ریشه چک بشه .احتمالا خاکتون بافتی داره که دیر آب رو در دسترس ریشه قرار میده . دوباره ۴۵ دقیقه تو اب بزاریدش تا کاملاسیراب بشه و از اون به بعد با کنترل ابیاری به مرور حالش بهتر میشه .فعلا از هیچ نوع کود یا ماده ی شیمیایی دیگه استفاده نکنید .

۱۴۰۰-۰۶-۰۵ ۱۴:۰۹:۵۲

محدثه کریم زاده

مرسی ممنون?

۱۴۰۰-۰۶-۰۵ ۱۴:۵۰:۲۵

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۰۶-۰۶ ۰۱:۰۹:۴۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@