پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

علیرضا خضرایی

تعداد سوال: ۱

خشک شدن برگهای کاج آبیس ویژه

تعداد بازدید ۴۲۲

سلام. یه مدتی هست که کاج نویلم به برگریزی و خشک شدن برگها دچار شده. از شاخه های پایینی شروع شد و الان داره به شاخه های بالایی میرسه. یه کم که دقت کردم دیدم از تنه درخت هم صمغش به بیرون داره تراوش میکنه. اول چون فکر کردم که گیاه خاکش ضعیفه و دچار تنش آبی شده پاش کود حیوانی ریختم و بهش آب دادم ولی با مشاوره خا زیر چتر گیاه رو با خاک ورمی کمپوست عوض کردم و از قارچ کش منکازوب بصورت محلول پاش روی خاک و تنه گیاه استفاده کردم. چی کار باید بکنم که درختم نمیره؟

۱۴۰۰-۰۶-۰۶ ۱۷:۰۲:۱۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .لطفا تصویر گیاه را ارسال نمایید و بفرمایید نحوه ی آبیاری تون به چه صورته ؟

۱۴۰۰-۰۶-۰۶ ۲۳:۱۶:۲۶

علیرضا خضرایی

هر دو یا سه روز یکبار آبیاری میکردم.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۰۶ ۲۳:۴۸:۱۰

کارشناس شماره ۱

بهش آهن هم میدید ؟

۱۴۰۰-۰۶-۰۷ ۰۰:۰۶:۱۴

علیرضا خضرایی

خیر.

۱۴۰۰-۰۶-۰۷ ۰۱:۲۱:۴۶

کارشناس شماره ۱

هر دو هفته یکبار بهش کود کلات آهن بدید . آبیاری رو در زمانی که خاک نسبتا خشکه انجام بدید ترجیحا آبیاری را شبها انجام بدید و گاهی اوقات همزمان با آبیاری روی گیاه هم اب بریزید تا برگها تمیز بشه البته حتما اینکار رو شبها یا زمانی که خورشید غروب کرده انجام بدید . برگها و ساقه های خشک را حذف کنید .کود کلات آهن رو هم شبها ، بهش بدید .گاهی اوقات گرمای شدید و نا منظم بودن آبیاری و بعضی مواقع بیماری های قارچی باعث خشک شدن برگهای کاج میشه . تغذیه با کود کلات آهن باعث مقاومت برگها و سرسبزی کاج میشه .کوددهی را اواخر پاییز قطع کنید و دوباره از بهار هر دو هفته یکبار شروع کنید سعی کنید سالی یکبار در فصل بهار سرشاخه ها رو هرس کنید و در پاییز هم شاخه های خشک و مریض را جدا کنید ، .اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم .

۱۴۰۰-۰۶-۰۷ ۱۵:۲۴:۲۷

علیرضا خضرایی

ممنون از راهنماییتون. پس با انجام این توصیه ای که فرمودید کاجم زنده میمونه؟ چون تا حد خشکی کامل پیش رفته.

۱۴۰۰-۰۶-۰۷ ۱۶:۱۹:۰۵

کارشناس شماره ۱

در تصویری که ارسال کردید هنوز گیاه زنده است . بله انشالا بهتر میشه مگر اینکه دچار بیماری باکتریایی و یا تنش شدید ، شده باشه ، که در اینصورت متاسفانه نمیشه کاری اش کرد .

۱۴۰۰-۰۶-۰۸ ۰۰:۵۸:۲۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@