پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مونا مسرت

تعداد سوال: ۸

علت زرد شدن برگ انجیری ویژه

تعداد بازدید ۶۴۱

وقت بخیر. یک گیاه برگ انجیری دارم ۴ماه قبل خریدم یک جوونه کوچیک داشت که نمیدونم چرا باز نمیشه و هیچ تغییری دراین مدت ۴ماه نکرده. بهش کود ارگانیک هردوهفته یکبار میدم . آب هم هروقت ۳-۴سانت از سطح خاک خشک بشه. نورغیرمستقیم خوبی در کنار پنجره داره. هوای تازه هر روز هست. یک مشکلی هم که ۴-۵روزه پیش امده یکی از برگها داره زرد میشه پشت برگها رو چک کردم هیچ اثری از آفت نیست. ممنون میشم راهنمایی کنید .

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۰۸ ۰۹:۴۴:۵۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر گیاهتون فیلودندرون هست و لطفا عکس کودی که استفاده میکنید رو ارسال میفرمایید ؟ از کودی که دارید فعلا استفاده نکنید

۱۴۰۰-۰۶-۰۸ ۱۲:۴۱:۵۶

مونا مسرت

عذرمیخوام اسم گلمو نمیدونستم? ترکیب کود رو میفرستم خدمتتون. اسم کود رو بهتره ننویسم .ممنون

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۰۸ ۱۴:۰۹:۳۰

مونا مسرت

نمیدونم چرا عکس ارسال نمیشه.. درضمن یک نکته مهم اینکه ازاین کود چندماهه که باهاش تمام گلدون هامو ابیاری میکنم ..خداروشکر تاالان هیچکدومشون مشکلی نداشتن. به جز همین فیلودندرون (چه اسم سختی ؟!) که برگش زرد شد

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۰۸ ۱۴:۵۸:۰۴

مونا مسرت

یک مطلب که الان به ذهنم رسید شاید بی ارتباط با زردشدن برگ نباشه.. چندروز پیش قبل اینکه ابیاری با کود انجام بدم سطح خاک گلدون یک مقدار کم شده بود. خاک جدید به سطحش اضافه کردم و بعد ابیاری با کود انجام دادم. شاید میزان املاح خاک جدید و کود همزمان براش زیادی بوده. البته از موقع خرید یک شکاف روی همین برگ بود که کم کم بیشتر شد

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۰۸ ۱۶:۴۸:۰۷

کارشناس شماره ۲

وقتتون بخیر عکس ها اینجا باز نشد لطف می کنید در واتسپ به این شماره 09183161028 ارسال کنید براتون صبح بارگزاریش میکنم و توضیحاتو مینویسم

۱۴۰۰-۰۶-۰۸ ۲۳:۱۱:۰۱

کارشناس شماره ۲

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۰۹ ۱۷:۲۹:۵۶

کارشناس شماره ۲

شکاف های روی برگ بخاطر تغذیه افت هست که برای کنترلش نیاز به یک دوره سم پاشی با افتکش دارید براتون لینکشو میزارم مراقب باشید افتکش در فضای باز و همراه ماسک استفاده بشه و البته مصرف زیاد کودباعث تغییر اسیدیته خاک و اسیب وارد شدن به گیاه شده کوددهی فعلا متوقف بشه به گیاهتون دوماه یکبار اسید هیومیک بدید تا اسیدیته خاک تنظیم باشه کوددهی ۲۰ روزیکبار انجام بشه و ابیاری زمانی که یک سوم خاک خشک بود و چک کنید بعد هرابیاری اب اضافی از زیر گلدون خارج بشه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature حشره کش مالاتیون Malathion حشره کش دیازینون Diazinon
۱۴۰۰-۰۶-۰۹ ۱۷:۳۵:۰۳

مونا مسرت

ممنون. این برگ زرد رو از ساقه جدا کنم؟ نوک یک برگ دیگه هم که در عکس مشخص هست درحال زرد شدن هست.الان افت درخاک هست ؟ چون برگها کاملا سالم هستن و اثری از افت نیست. افتکش باید بصورت آبیاری به گیاه داده بشه؟ چه میزان؟ وچون تازه ابیاری انجام شده خاک کاملا مرطوب هست.صبرکنم موقع ابیاری بعدی افتکش بدم؟ ممنون میشم پاسخ بدید

۱۴۰۰-۰۶-۰۹ ۱۸:۱۰:۰۹

کارشناس شماره ۲

بله برگ زرد رو میتونید جداکنید البته یایک قیچی ضدعفونی شده و قسمت ساقه که بریده میشه حتما قارچکش اسپری کنید یاکمی دارچین روی اون قسمت بزنید که عوامل بیماری زامثل قارچ‌و باکتری وارد گیاه نشه و بله اون خوردگی برگ در اثر تغذیه افت هست هم روی برگ اسپری کنید هم کمی داخل خاک بدید باابیاری فقط سم هارو چه قارچکش چه افتکش دقیقا طبق دستور توصیه شده روی بسته استفاده کنید و فواصل سم پاشی رو رعایت کنید

۱۴۰۰-۰۶-۱۰ ۰۳:۰۹:۴۴

کارشناس شماره ۲

بهتره اول ابیاری انجام بشه بعد کمی افتکش بدید

۱۴۰۰-۰۶-۱۰ ۰۳:۱۰:۱۰

مونا مسرت

سلام.ممنون از سایت خوب شما.گیاه من بعد از حدود یک ماه و نیم مراقبت نجات پیداکرد.یک برگ‌زرد شدبطورکامل اما بقیه روند زردشدن بقیه برگها متوقف شد و جوونه اش هم درحال باز شدن هست.خواستم‌تجربه خودم روبه اشتراک بزارم.مشکل از شک ته گلدون بود که اب روتوخودش جمع میکرد. گلدون رو بطور اتفاقی کج کردم یک مقدارتقریبا زیادی اب خارج شد.کاربیندازیم ۳بار ابیاری کردم و سطح خاک رو بررسی کردم وقتی خیلی خشک بود ابیاری کردم‌. فعلا حالش خداروشکر خیلی خوبه?

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۲۷ ۱۳:۲۲:۲۲

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر خدارو شکر خیلی خوشحالیم که حال گیاهتون خوب هست و ممنون از همراهی شما با کافه گلدون بله دقیقا اولین اقدامات برای سلامت گیاهان ابیاری منظم باز بودن زهکش خاک مناسب و نور خوب هست در کنار کوددهی منظم زمانیکه این موارد رعایت بشه گیاه مقاوم خواهد بود و در صورتی که مشکلی ایجاد شد هم اگر سریع اقدام بشه میشه مشکل رو متوقف کرد. باز هم ممنون از پیامتون و همراهی شما

۱۴۰۰-۰۷-۲۷ ۲۱:۵۳:۳۴

مونا مسرت

ممنون میشم راهنمایی کنید محلول هیومیک اسیدکه ازکافه گلدون خریداری کردم میتونم همه گیاهانم رو ابیاری کنم باهاش؟ میترسم چون تابحال ازش استفاده نکردم..الان که هوا سرشده ابیاری با هیومیک اسید مشکلی نداره؟ مثل استفاده از کودها که بهتره بهار وتابستون کوددهی انجام بشه

۱۴۰۰-۰۸-۰۲ ۱۰:۲۵:۰۳

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر در فصل پاییز و‌زمستان بهتره اول هر فصل یکبارکل گیاهاتون رو با هیومیک ابیاری کنید الان میتونید هیومیک رو بدید و یکبار هم اول دی ماه و در فصل بهار و‌تابستان دوماه یکبار استفاده کنید

۱۴۰۰-۰۸-۰۲ ۱۱:۱۸:۱۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@