پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۲

قهوه ای شدن برگ های بونسای شفلرا ویژه

تعداد بازدید ۴۱۳

سلام دو ساله یک بونسای شفلرا دارم خاک و گلدانش را عوض نکردم، رسد نسبتا کمی داره. الان یک ماهی هست که برگهاش قهوه ای میشه و می‌ریزه. با اینکه جوانه هم میزنه، هر چهار روز یکبار آبش میدم چون خاکش خشک شده دقیقا کنار پنجره جنوبی هست که وقتی آفتاب روش هست پرده تور رو میکشم. آبیاری هم که میکنم سریع ازش خارج میشه و وارد زیرگلدانی میشه چون زیرگلدانی با فاصله از گلدان قرار داره من آبشو خالی نمیکنم. قبلاً هم یه کود گیاهی گرفته بودم که هر از چند گاهی با فاصله نزدیک رو برگها اسپری میکردم. الان چکار کنم که برگهایش درست بشن؟؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۰۸ ۱۴:۴۹:۴۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . ایا ریشه از زیر گلدان بیرون زده ؟ آیا به گیاه هوای تازه میرسونید ؟

۱۴۰۰-۰۶-۰۸ ۲۲:۱۶:۴۲

کاربر

تعداد سوال: ۲

خیر. بیرون نزده. کنار پنجره جنوبی هست و پنجره باز هست.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۰۸ ۲۲:۳۹:۴۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

چون خاک خیلی وقته تعویض نشده بهتره خاک و گلدان رو تعویض کنید و اگر ریشه حتی به مقدار کم ، پوسیدگی داره قسمتهای پوسیده شده رو جدا کنید سعی کنید گلدان جدید نسبت به گلدان قبلی کمی عمق بیشتری داشته باشه تا ریشه به اصطلاح کار کنه و گیاه ریشه های جدید تولید کنه . آبیاری در زمان خشکی خاک انجام بشه و سعی کنید محیط نگهداری نوسان دما نداشته باشه .شفلرا ابلق بسیار نور دوست هستش و کافی نبودن نور میتونه گیاه رو دچار ریزش برگ کنه . یکماه بعد از تعویض گلدان بهش کود فسفر بالا بدید . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10
۱۴۰۰-۰۶-۰۹ ۰۱:۳۰:۱۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@