پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زهرا زینلی

تعداد سوال: ۱

لکه های سیاه روی گل الورا ویژه

تعداد بازدید ۱۰۱۲

سلام وقت بخیر یه گلی دارم شبیه آلورا هست مدتی هست روی برگ هاش دانه های سیاه زده سم هم گرفتم زدم ولی فایده نداشته لطفا راهنماییم کنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۰۸ ۱۵:۱۷:۴۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر گیاهتون آلوئه سیلیاریس هستش .آیا روی برگهاش آب اسپری میکنید ؟ نحوه ی آبیاریتون به چه صورته ؟ گیاه در چه محیطی قرار داره ؟

۱۴۰۰-۰۶-۰۸ ۲۱:۵۱:۵۱

زهرا زینلی

سلام ،نه آب اسپره نکردم هفته ای دوبار بهش آب میدم خاکش را یکسالی هست عوض کردم توی تراس قرار داره نور غیر مستقیم توی سایه هست شیراز زندگی می‌کنیم

۱۴۰۰-۰۶-۰۸ ۲۲:۲۸:۵۹

کارشناس شماره ۱

لکه ها لکه های قارچی هستند اما علاوه بر آن نقاط سیاه ، خطوطی تقریبا نارنجی رنگ هم دیده میشه ایا همینطوره ؟

۱۴۰۰-۰۶-۰۹ ۰۱:۱۹:۲۸

زهرا زینلی

خیر،فقط بعضی برگ ها نقطه نقطه سیاهی دارن،من قارچ کش مانکوزب هم پاش ریختم هم به برگ اسپره کردم !بیشتر نگرانیم بابت گل های دیگه هست اونا بیماری قارچی نگیرن امکان سرایت ش به گله های دیگه هست؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۰۹ ۰۶:۳۲:۳۳

کارشناس شماره ۱

نه نگران نباشید این نوع قارچ به گیاهان دیگه سرایت نمیکنه .اگر پیشرفت لکه ها متوقف نشد و تمام برگها دچار لکه شدن ۱۰ روز بعد از اولین سمپاشی ، دوباره بهش قارچ کش بزنید

۱۴۰۰-۰۶-۰۹ ۱۶:۵۶:۱۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@