پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ارغوان غافری

تعداد سوال: ۷

زامیفیلیا ویژه

تعداد بازدید ۳۸۳

ددبیتند

۱۴۰۰-۰۶-۱۰ ۰۱:۲۴:۵۴

ارغوان غافری

سلام ببخشید من تا حالا با دو تا کارشناس شما صحبت کردم من میخوام با همون کارشناس قبلی صحبت کنم‌نمیتونم چیکار باید کنم؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۰ ۰۱:۲۶:۵۴

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر با کارشناس ۱ تمایل دارید صحبت کنید یاکارشناس شماره ۲؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۰ ۱۱:۱۶:۱۲

ارغوان غافری

اگه امکانش هست با کارشناس شماره ۱ صحبت کنم‌ممنون میشم

۱۴۰۰-۰۶-۱۰ ۱۱:۲۷:۰۳

کارشناس شماره ۲

بله حتما ادامه تاپیک رو میگم که ازشون پاسخ بدن

۱۴۰۰-۰۶-۱۰ ۱۲:۴۳:۳۶

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر در خدمتتون هستم

۱۴۰۰-۰۶-۱۰ ۱۶:۱۵:۳۲

ارغوان غافری

سلام وقتتون بخیر مواردی ک گفتین چک کردم نور مستقیم بهش نمیخوره نور معمولیه اتاقه و اینکه من ی توضیح کلی بدم من‌گیاهم میگم روز دوم ک اینجا بود بهش اب دادم یعنی همون دو هفنه میش و اینکه منزل نبودم و تا شب فکر کنم‌گرمم بود برگشتم ی شاخش ک زرد شده بکد ک‌گل فروشی ک خریداری شده بود گقتن شاخه بریده شه ک این کار کزدیمو من با همکارتون صحبت گردم‌گقت رو شاخه بردیه دارچین برززم ریختمو گفتن قارچ کشم بزنم زدم و سم سوین تونسه بودم تهیه کنم ک دو هفته پشت هم هفته ای ی بار زدم و اینکه دو شاخش ی یری برگاش ک زرد شد یا افتاد یا کندم و تا دیروز ک بهتون عرض کدم اب بهش دادم

۱۴۰۰-۰۶-۱۰ ۱۶:۳۸:۴۸

ارغوان غافری

من حس میکنم باز یکی دیگه داره زرد میشه از دیروز و اینکه کنه ک داشت تقریبا ب نظرم‌کم‌شده قارچم داشت من زیاد اگاهی ندارم ولی فکر کمم بازم داره من از سایت شما سم قارچ‌کش تهیه کردم نیاز هس با از اون بزنم؟؟؟؟و اینکه همکارتون هم‌گقتن بعد اخرین سم‌پاشی ۱ هفنه بعد اسید هیومیک بدم ک اونم‌تهیه کردم کی اینکارو انجام بدم؟؟؟در کل من خیلی نگران گیاهم

۱۴۰۰-۰۶-۱۰ ۱۶:۴۰:۴۳

ارغوان غافری

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۱۰ ۱۶:۴۱:۰۸

کارشناس شماره ۱

روی سطح گلدونتون سنگریزه است ؟ اگر بله ، اونها رو بردارید . سنگریزه ها باعث میشن خاک رطوبت خودش رو دیرتر از دست بده . بعد از اینکه سنگریزه ها را برداشتید کمی خاک رو با قاشق یا چنگال یکبار مصرف زیر و رو کنید ، مراقب باشید که به ریشه اسیب نزنید زیر گلدانی اش طوریه که به ته گلدان کیپ شده ؟ فعلا باید روند زرد شدن رو متوقف یا کند کنیم بعد کوددهی و استفاده از هیومیک اسید را رو شروع کنیم .

۱۴۰۰-۰۶-۱۰ ۲۱:۲۸:۴۲

ارغوان غافری

بله سنگ روی خاک داره و اینکه رو پایس گل و زیر گلدان خواستم اب بدم بشقاب ی بار مصرف گذاشتم زیر گلدان و روی پایه هست

۱۴۰۰-۰۶-۱۰ ۲۱:۳۹:۵۰

کارشناس شماره ۱

اگه زیرگلدونی کاملا با لبه ی گلدون فاصله داره همین خوبه ، فقط همیشه زیر گلدونی رو خشک نگه دارید سنگها را هم که طبق مواردی که بیان شد بردارید . برای ابیاری هم ، حتما خاک را با سیخ چوبی تست کنید و تا زمانی که تقریبا یک سوم از خاک گلدان خشک نشده بهش آب ندید . سعی کنید دمای محیط یکنواخت باشه و گیاه در معرض باد کولر قرار نداشته باشه . از طریق همین تاپیک با ما در ارتباط باشید و وضعیت گیاه رو اطلاع بدید متشکرم .

۱۴۰۰-۰۶-۱۰ ۲۱:۵۴:۵۳

ارغوان غافری

جلوی باد کولر نیس ولی چون هوا اناق مطبوع تر و خنک تزه اونجا گذاشتم و اینکه متوجه نشدم‌بشقاب پلاستیکی از دیروز گذاشتن رو‌پایه گلدان و کلدانو روش گذاشتم متوجه نمیشم از چی فاصله داشته باشه من عکسشو براتو ارسال میکنم تا فردا الان در دسترسم‌نیست و اینکه من فکر میکنم قارچ یا کنه کامل از بین نرفته سم سوین استفاده کردم دو بار و اینکه الان لازمه قارچ‌ کشی ک از سایت شما تهیه کردم بزنم؟یا همون‌سم باز بزنم یا لازم‌نیست؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۰ ۲۲:۰۵:۴۰

کارشناس شماره ۱

فعلا لازم نیست .عکس رو زوم کردم دیدم زیرگلدونی رو . اون موردی نداره . زردی برگها به دما و رطوبت محیط ارتباط داره . اگر یکبار از سموم استفاده کردید دیگه نیازی به استفاده مجدد فعلا نیست چون باید در کنار استفاده از سم ، عواملی که باعث شیوع افت میشه رو هم برطرف کنید . فعلا مواردی که بیان شد رو انجام بدید و نتیجه ی کار رو از طریق همین تاپیک اطلاع بدید .

۱۴۰۰-۰۶-۱۰ ۲۳:۳۵:۴۸

ارغوان غافری

من این‌سنگا گنده جمع کردم این سنگ ریزه سفیده تمیدونم‌برتی خاکه یا باید جمع کنم؟بعد با ی قاشق خاک زیر و رو کنم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۱۱ ۰۲:۳۹:۲۸

کارشناس شماره ۱

بله این سنگهای ریز رو هم جمع کنید . بله کمی سطح خاک رو زیر و رو کنید .

۱۴۰۰-۰۶-۱۱ ۰۸:۱۵:۲۵

ارغوان غافری

خیلی ریزن همش شاید جمع نشن سطح خاک زیرو رو کنم قاطی خاک میشن ایراد نداره؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۱ ۱۲:۴۷:۰۸

کارشناس شماره ۱

پس یه لایه از سطح خاک رو بردارید که تمام سنگریزه ها جمع بشن و اگر خاک گلدان کم شد بهش کمی خاک اضافه کنید

۱۴۰۰-۰۶-۱۱ ۱۵:۵۱:۱۱

ارغوان غافری

سلام وقتتون بخیر ببخسید ا ن سنگ ریزه ها جمع کردنشون سخته چون با خاک هم قاطی شدن بدتر هی زیر خاک میره اگه موردی نداره بمونن اون گنده هارو جمع کردم فکر نکنم اسیبی بزنن

۱۴۰۰-۰۶-۱۲ ۱۹:۳۲:۳۹

کارشناس شماره ۱

باشه فعلا اون بزرگها رو بردارید و ریزها هم تا جایی که تونستید بردارید . بعد از اینکار ببینید خاک چند روز به چند روز خشک میشه

۱۴۰۰-۰۶-۱۲ ۲۱:۳۰:۰۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@