پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

الهه داداشی

تعداد سوال: ۲

ریزش و بی حالی برگهای فیکوس ویژه

تعداد بازدید ۴۱۵

سلام وقت بخیر فیکوس من چند وقتی هست که بیحال شده و برگهاش کمرنگ میشن و میریزن هفته ای یبار بهش آب‌ دادم و ۱۵ روز یکبار کوددهی کردم این اواخر هم قارچ کش بهش زدم چون فکر میکر‌م قارچ گرفته، اما اصلا حالش بهتر نشده میشه لطفا راهنمایی کنید که الان مشکلش چیه و چجوری میتونم نجاتش بدم ممنون

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۱۱ ۱۴:۰۰:۱۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .لطفا بفرمایید در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید و آیا آب اضافی از ته گلدان خارج میشه ؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۱ ۱۵:۵۷:۲۰

الهه داداشی

هر جمعه اندازه یه بطری دلستر بله آب خارج میشه

۱۴۰۰-۰۶-۱۱ ۱۸:۴۶:۳۰

کارشناس شماره ۱

معمولا شایعترین علت بیحالی گیاه سیراب نبودن ریشه است . خاک گلدان خیلی سبک هستش ؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۱ ۲۳:۰۸:۰۱

الهه داداشی

خاکش که سبک هست آخه بی آب نبوده هفته ای یکبار سیراب شده الان باید چیکار کنم براش که حالش خوب شه؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۱ ۲۳:۱۸:۴۴

کارشناس شماره ۱

سیراب نبودن ریشه به این معنی نیست که شما دارید بهش کم آب میدید ، گاهی اوقات سبک بودن خاک باعث میشه ، اب زود از گلدون خارج بشه قبل از اینکه ریشه کاملا سیرآب بشه . فیکوس الاستیکا خاکش باید بافتی متوسط داشته باشه اگه خاکش سبکه بهتره با اضافه کردن پیتماس بافتش رو اصلاح کنید اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتون هستم

۱۴۰۰-۰۶-۱۲ ۲۱:۱۳:۰۲

الهه داداشی

یعنی میفرمایید خاک گلدان رو عوض کنم ؟ الان فصل مناسبی هست برای اینکار ؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۳ ۱۳:۰۲:۰۸

کارشناس شماره ۱

بله ایرادی نداره. اگه خاکش خیلی سبکه تعویض کنید و از خاک مناسب استفاده کنید .

۱۴۰۰-۰۶-۱۳ ۱۵:۱۵:۴۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@