پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ارغوان غافری

تعداد سوال: ۷

زامیفیلیا ویژه

تعداد بازدید ۳۶۵

سلام میخواستم بار کارشناس شماره ۱ صحبت کنم لطفا

۱۴۰۰-۰۶-۱۲ ۲۲:۱۶:۱۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر در خدمتتون هستم

۱۴۰۰-۰۶-۱۲ ۲۳:۱۱:۳۷

ارغوان غافری

تا اونجایی ک شد سنگ ریزه ها جمع کردم ولی چون ی کمش در سطح خاک با خاک قاطی شده دیگه نشد جمع کنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۱۲ ۲۳:۳۳:۳۴

کارشناس شماره ۱

ایرادی نداره همین که بیشترش رو جمع کردید خوبه حالا فقط زمانی که خاک تا نیمه ی گلدان خشک میشه ، بهش آب بدید . با سیخ چوبی خشکی خاک رو تست کنید .نتیجه ی کار و روند زردی برگها از نظر متوقف شدن یا کند شدن رو از طریق همین تاپیک اطلاع بدید متشکرم

۱۴۰۰-۰۶-۱۳ ۰۰:۰۴:۱۶

ارغوان غافری

سلام وقتتون بخیر میخواستم با کارشناس شماره ۱ صحبت کنم با سپاس

۱۴۰۰-۰۹-۱۱ ۰۰:۴۷:۴۳

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر در خدمتتون هستم

۱۴۰۰-۰۹-۱۱ ۰۱:۳۱:۱۸

ارغوان غافری

سلام ببخشید من باهاتون راحب گیاهم صحبت کردم ک زرد شوه بود و کنه داشت و کارایی ک شما فرمایش کروه بودین انجام دادم که خوب و زرد شدن متوقف شد در همون مرحله ای ک ی کم زرد شده بود ولی خب خوب شد و حال گیاه خوب بود ک چند روزه من حس کردم باز دارن زرد میشن ک من حتی هر دو ماه ی بار سمشم دادم کووم دادم ابم هروقت خشک شه میدم یعنی رسیدگیارو کردم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۱۱ ۱۱:۳۲:۴۲

کارشناس شماره ۱

ایا محیط نگهداری گیاه تغییر کرده ؟ ایا بهش کود آهن هم دادید ؟

۱۴۰۰-۰۹-۱۱ ۲۳:۳۶:۲۸

ارغوان غافری

خیر تغییر نکرده میگم اون قسمت اون موقع رو به زردی بود که متوقف شده بود یهو این اتفاق افتاد من یه چیزی شبیه نمیدونم کرم بود چی بود تو خاکش دیدم ولی زنده نبود شایدم اشتباه‌میکنم که سم زدم البته میگم قبل سم هم زرد شده بود حتی قبل کود وای هم این زردی بود این کود استفاده کردم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۱۲ ۱۱:۱۹:۰۹

ارغوان غافری

برگای زرد باید کنده شه یا نیازی نیست؟؟؟ اینقدر سری قبل برکاش کنده شده دیگه گیاهم برگی براش نمونده حالش خسلی خوب شده بود نمیدوکم حالا یهو چی شد برای تغییر فصل اینطوری شد نمیدونم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۱۲ ۱۱:۲۷:۳۱

کارشناس شماره ۱

ممکنه در اثر کوددهی زیاد یا افراط و تفریط در آبیاری برگها دوباره شروع به زرد شدن کرده باشن . اگه زمانی که به گیاه کود میدادید خاک گلدون خشک بوده باشه میتونه علت ، پیشرفت زردی برگ باشه . اما پیشنهاد میکنیم یکبار گیاه رو از خاک دربیارید و وضعیت ریشه ها از نظر سلامت و ، خاک ته گلدون از نظر غرقآبی شدن رو چک کنید .

۱۴۰۰-۰۹-۱۲ ۲۳:۱۸:۱۶

ارغوان غافری

اخه قبل کوددهی یه کم زرد بودن بله خاک گیاه فکر میکنم خشک بود همراه با ابیاری کود هم دادم گل فروشی ببرم؟چون من بلد نیستن گیاه دربیارم‌میترسم اسیب بزنم

۱۴۰۰-۰۹-۱۲ ۲۳:۳۰:۴۲

کارشناس شماره ۱

همیشه قبل از کوددهی کمی خاک رو آبیاری کنید تا اگر احیانا اشتباهی در دوز کود اتفاق افتاد گیاه دچار تنش نشه ، چقدر از کود رو در آب حل کردید و پای گیاه ریختید ؟

۱۴۰۰-۰۹-۱۲ ۲۳:۳۴:۰۶

ارغوان غافری

بله.طبق دستور روی خود کود ولی پیمانه نداشتم چشمی این کار کردم ب خاک و روز برگاش اسپری کردم وا اینکه یک هفته بعد از سم دهی هم کود دادم و اینکه نیاز هست برگای زرد کنده شه یا خیر؟

۱۴۰۰-۰۹-۱۲ ۲۳:۳۸:۲۱

کارشناس شماره ۱

بله میتونید اون ساقه ای که زرد شده رو از ته بزنید و بزارید تو آب تا ریشه دار بشه . اگه بعد از قطع کردن ، دوباره گیاه شروع به زرد شدن کرد حتما گیاه رو پیش کارشناس ببرید تا وضعیت ریشه رو چک کنه

۱۴۰۰-۰۹-۱۲ ۲۳:۴۳:۵۷

ارغوان غافری

از ته؟اخه برگای پایینش سالم هستن و اینکه این شاخه هم ززنم دیگه چیزی نمیمونه چون همون اولا ک گیاهمشول داشت یه شاخه هم زده بودیم حتما نیاز هست زده شه از ته؟اینکه فقط اون برگا کنده شه کفایت نمیکنه؟

۱۴۰۰-۰۹-۱۲ ۲۳:۴۷:۰۴

کارشناس شماره ۱

برگهایی که زرد شدند رو هم میتونید بزنید اما اون شاخه شکلی نازیبا پیدا میکنه . و اگه برگها کاملا زرد بشن دیگه نمیتونید برای تکثیر ازش استفاده کنید

۱۴۰۰-۰۹-۱۲ ۲۳:۵۱:۱۹

ارغوان غافری

اخه چون کلا ۳ شاخه هست یه شاخه که ی یری برگاش یری قبل کنده شدن و اگر این هم ک به کل کنده شه فکر کنم بیشتر شکلش بد شه.اگر بر اثر کودهی اشتباه باشه کاری هست ک باید انجام بدم تا خوب شه؟

۱۴۰۰-۰۹-۱۲ ۲۳:۵۵:۲۷

ارغوان غافری

و اینکه برگایی ک کندم هم میشه تکثیر کرد؟و به چه صورت؟برگایی ک زرد شدن عرض میکنم

۱۴۰۰-۰۹-۱۲ ۲۳:۵۷:۰۰

کارشناس شماره ۱

فعلا دیگه بهش کود ندید تا این تنش برطرف بشه . برگهایی که جدا میکنید اگه کاملا زرد باشن امکان ریشه زایی کمی دارند اما اگه کمی کلروفیل یا سبزینه داشته باشند احتمال ریشه دار شدن دارند .میتونید برگها رو داخل اب قرار بدید تا ریشه دار بشن . معمولا یک الی دوماه طول میکشه تا ریشه و ریزوم تشکیل بشه .

۱۴۰۰-۰۹-۱۳ ۰۸:۰۲:۳۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@