پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

الناز رجبی

تعداد سوال: ۲

افت ویژه

تعداد بازدید ۲۴۳

سلام من گلدان حسن یوسفم صبح دیدم کلی از برگ هاش حالت پژمره پیدا کرده و خیلی از برگها ریخته بود نگاه کردم دیدم روی برگ‌ها و ساقه ها پودر سفید مانندی هست چه کنم ؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۲ ۲۲:۵۵:۱۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر احتمالا به افت شپشک آردآلود دچار شده لطفا برای اطمینان تصویر گیاه به همراه افت را ارسال کنید متشکرم .

۱۴۰۰-۰۶-۱۲ ۲۳:۱۱:۰۹

الناز رجبی

این تصویرشه که روش روم کنید یک مقدار مونده چون بقیا اش رو با گوش پاک کن برداشتم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۱۳ ۱۱:۱۲:۲۳

الناز رجبی

این هم نمای کلیشه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۱۳ ۱۱:۱۶:۴۲

کارشناس شماره ۱

بله شپشک آردآلود هستش که بعلت رطوبت و گرمای زیاد و تهویه ی نامناسب ، گیاهتون دچار این آفت شده . بهتره گیاه رو کمی هرس کنید و تمام برگهای آلوده رو جدا کنید و بعد بهش سم کنفیدور بزرنید هم بصورت اسپری و هم ابیاری ، دو هفته بعد سمپاشی رو تکرار کنید . سمپاشی را در مکانی سایه و در فضای آزاد انجام بدید . سعی کنید محیط نگهداری گیاه تهویه ی خوبی داشته باشه و گرم نباشه . به گیاهتون نور بیشتری برسونید تا علفی رشد نکنه و برگها خوشرنگتر و گیاه قویتر بشه . اگر بهش کود میدید کوددهی رو قطع کنید اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتون هستم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۰-۰۶-۱۳ ۱۵:۲۱:۵۸

الناز رجبی

گلدونهای اطرافش در گیر نشدن این مشکل مسریه؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۳ ۱۵:۳۴:۳۳

الناز رجبی

این سمی که فرمودین رو چجوری اسپری کنم با اب مخلوط کنم ؟به چه میزان ؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۳ ۱۹:۵۹:۳۴

کارشناس شماره ۱

بله شپشک آردآلود قابل سرایت هستش بهتره گلدان آلوده رو از سایر گلها جدا کنید مقدار یک قاشق چایخوری از سم را داخل یک لیتر آب حل کنید و هم بصورت آبیاری به گیاه بدید و هم روی گیاه اسپری کنید

۱۴۰۰-۰۶-۱۴ ۰۱:۴۶:۱۱

الناز رجبی

روی بقیه گلدونها که هنوز نزده هم اسپری کنم یا احتیاجی نیست ؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۴ ۰۲:۰۳:۴۳

کارشناس شماره ۱

اگه افت ندارند نیازی نیست

۱۴۰۰-۰۶-۱۴ ۱۱:۰۵:۰۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@