پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مریم الوندی

تعداد سوال: ۱

زرد شدن نوک برگ الگونما ویژه

تعداد بازدید ۱۳۳۶

سلام. الگونمای من در قسمت پایینی نوک برگها زرد و پوسیده طور شدن و اینکه خاک نزدیک به ساقه گیاه قرمز شده؟و اینکه واسه ابیاریش سطح خاک و کامل چک کردم که خشک باشه.دقیقا هفته ای چند بار باید آب داد؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۳ ۱۳:۰۱:۰۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر برای تشخیص دقیق عکس گیاه را ارسال کنید

۱۴۰۰-۰۶-۱۳ ۱۵:۲۶:۵۱

مریم الوندی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۱۳ ۱۸:۴۱:۰۶

مریم الوندی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۱۳ ۱۸:۴۲:۲۰

کارشناس شماره ۲

بله در اثر ابیاری نامنظم این اتفاق میافته برای گیاه شما هرزمان حدود یک سوم سطح خاک خشک بود ابیاری کنید و از اب بدون املاح حتما استفاده کنید مثل اب تصفیه یااب بیات (ابی که ۲۴ تا ۴۸ ساعت در ظرف باز راکدمونده) حتما زهکش زیر گلدون رو‌چک کنید باز باشه بعد هرابیاری آب اضافی از زیرگلدون خارج بشه

۱۴۰۰-۰۶-۱۴ ۰۱:۰۰:۰۷

مریم الوندی

خوب همین کار و کردم. میشه بگین تقریبا چند روز یکبار حدودا؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۴ ۱۰:۴۱:۵۷

کارشناس شماره ۲

ببینید بسته به دمای منزل و محل زندگی متفاوته بادمای معمولی تقریبا ۳/۴ روز یکبار ولی شما این رطوبتو با یک سیخ چوبی چک کنید یک سیخ چوبی را سی ثانیه در خاک نگهدارید اگر بعد از بیرون اوردن خاک حالت گلی به چوب چسبیده بود هنوز مرطوبه و زمان ابیاری نیست اگر سوالی بود بفرمایید راهنمایی کنم

۱۴۰۰-۰۶-۱۴ ۱۵:۳۸:۱۱

مریم الوندی

ممنونم. بعد میتونم برگای زرد و قیچی کنم؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۴ ۱۷:۵۹:۲۹

مریم الوندی

سیخ چوبی و چند سانتی متر داخل خاک کنیم؟؟و اینکه اگر 7 روز هم شد مشکل نداره؟اخه الان گلدون من 6 روزه که آب نریختم براش ولی همچنان حالت خیسی داره

۱۴۰۰-۰۶-۱۴ ۱۸:۴۴:۲۳

کارشناس شماره ۲

ببینید اگر بعد از این مدت هنوز خاک خیس هست یعنی بافت خاکتون مناسب نیست و خیلی متراکمه و یا زهکش بسته هست سیخ چوبی را در حدود یک سوم ارتفاع گلدونتون فرو کنید و اگر حاشیه برگ ها را قیچی کردید حتما بعدش قارچکش اسپری کنید

۱۴۰۰-۰۶-۱۵ ۰۰:۲۶:۱۹

مریم الوندی

ممنونم. ته گلدونم سوراخ داره. اخه خاک گلدونمو گل فروشیا عوض کردن گفتن مناسبه. از رو عکس قابل تشخیص هست که باید عوضش کنم یا نه؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۱۵ ۱۳:۴۵:۴۴

کارشناس شماره ۲

از روی عکس خیلی مشخص نمیشه البته این عکس خاک بسیار مرطوبی رو نشون میده بستگی داره چند روز قبل ابیاری شده اگر از ابیاری 5 روز گذشته و سطح خاک این اندازه مرطوب هست بله کیفیت خاک خوب نیست و بسیار متراکم و سنگین هست

۱۴۰۰-۰۶-۱۶ ۰۱:۲۳:۱۴

مریم الوندی

ممنونم. میشه لطفا بگین چه نوع خاکی بگیرم؟ و اینکه چطوری خاکشو عوض کنم؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۶ ۱۱:۲۵:۴۴

کارشناس شماره ۲

خاک هایی ترکیبی از کوکوپیت، پرلیت، پیت ماس و کمی ورمی کمپوست براش مناسب حتما زیرگلدون زهکش مناسب داشته باشه و برای تعویض ۲۴ ساعت قبل گیاه رو ابیاری کنید تا تنش کمتر بشه و خاک اطراف ریشه رو کامل تخلیه نکنید بعد از تعویض خاک حتما از اسید هیومیک جهت بهبود کیفیت خاک و اسیدامینه جهت رفع تنش استفاده کنید و ابیاری اول هم باقارچکش باشه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature قارچ کش (Fungicide) کود شیمیایی آمینه اسید
۱۴۰۰-۰۶-۱۶ ۱۲:۰۴:۲۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@