پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

afshin

تعداد سوال: ۲

خشكي گياه ویژه

تعداد بازدید ۴۴۳

سلام من يه گياه دارم دقيق اسمشو نميدونم ٤ ماهه كه دارمش. يك هفتس برگاش داره خشك ميشه و ميريزه لطفا كمكم كنين

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۱۳ ۱۹:۵۴:۰۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر گیاهتون میخک هندی هستش کدوم شهر تشریف دارید و نحوه ی آبیاری به چه صورته ؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۳ ۲۳:۳۷:۵۰

afshin

تهران هستيم از اونجايي كه خريديم گفتن هفته اي ٢ بار سيرآبش كنيم و يكروز درميان اسپري كنيم گفت رطوبت ميخواد.درظمن گفتن نور زياد هم نياز نداره چون جايي كه ما براش درنظر گرفتيم زياد نور نميخوره

۱۴۰۰-۰۶-۱۴ ۰۰:۰۲:۴۱

کارشناس شماره ۱

میخک هندی گیاهی بیرونی هستش و باید در هوای آزاد نگهداری بشه .در مورد نور بله ، نور ِ خورشید در ظهر تابستان رو تحمل نمیکنه و ممکنه برگهاش بسوزه اما از پاییز به بعد میشه گلدان را در معرض نور مستقیم خورشید قرار داد چون از اواخر پاییز و یا اوایل زمستان شروع به غنچه دهی میکنه و به همین علت باید نور کافی بهش برسه . خاک گلدونش چه ترکیبی داره ؟ کوکوپیت پرلیت و یا خاک سبک هستش ؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۴ ۱۱:۱۷:۳۸

afshin

به من گفتن آپارتمانيه نور اصلا نميخواد فقط آب هفته اي ٢ بار بهش بدين.نميدونم خاكش چيه همونجا پور كردن بهمون دادن.ما بالكون نداريم چيكارش بايد بكنيم؟؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۴ ۱۱:۳۸:۲۹

کارشناس شماره ۱

نه این گیاه آپارتمانی نیستش متاسفانه . ایا پنجره ای که بتونید نیمی از روز باز بزارید و نورگیر باشه دارید ؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۴ ۱۲:۵۸:۱۰

afshin

نه متاسفانه فقط لامپ رشد گياه دارم براي گلهاي ديگم

۱۴۰۰-۰۶-۱۴ ۱۹:۴۵:۰۵

کارشناس شماره ۱

اگر گلدان را در راه پله ای که نورگیر باشه و پنجره اش گاهی اوقات باز باشه هم بزارید براش خوبه

۱۴۰۰-۰۶-۱۴ ۲۳:۲۵:۴۰

afshin

ببخشيد من تو بآپارتمان زندگي ميكنم لطفا يه راحكار مصنوعي بهم بدين اگه ميشه

۱۴۰۰-۰۶-۱۴ ۲۳:۴۲:۲۲

کارشناس شماره ۱

نور رو میشه از طریق لامپ رشد تامین کرد ولی واقعا باید بهش هوای تازه هم برسونید چون این گیاه اصلا مناسب محیط بسته نیست و در محیط کاملا بسته دوام چندانی نمیاره .

۱۴۰۰-۰۶-۱۴ ۲۳:۵۸:۳۷

afshin

پس لطفا بگين هر چند وقت بهش اب بايد بديم و روزي چند ساعت لامپ روشن كنيم

۱۴۰۰-۰۶-۱۵ ۰۹:۳۱:۰۷

کارشناس شماره ۱

اب باید هر زمان خاکش نسبتا خشک بود بهش بدید و در طول روز لامپ روشن باشه با تاریک شدن هوا میتونید لامپ رو خاموش کنید .کود کلات آهن برای تقویتش خوبه ماهی یکبار بهش بدید .البته کوددهی رو زمانی که لامپ خاموشه انجام بدید . برگهای خشک رو جدا کنید تا زودتر برگهای جدید رشد کنند .

۱۴۰۰-۰۶-۱۵ ۱۵:۴۹:۳۵

afshin

وقتي كه شاخهاش بلند شد حرسش كنيم ايرادي نداره؟من اين داروهارو دارم كدومشون به دردش ميخوره؟؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۱۶ ۲۰:۴۴:۵۷

کارشناس شماره ۱

نه ایرادی نداره اتفاقا هرس کردن باعث پرپشت شدن و قویتر شدن اش میشه . فعلا به سم نیازی نداره اما گاهی اوقات از اون پودر صورتی رنگ که کود تقویتی هستش میتونید استفاده کنید یک قاشق چایخوری سرخالی را در دو لیتر اب حل کنید و ماهی یکبار بهش بدید .

۱۴۰۰-۰۶-۱۶ ۲۲:۴۴:۵۲

afshin

سلام وقت بخير گياه بابا آدم دارم ساقهاش آويزون شدن چيكار بايد بكنم؟ممنون ميشم راهنماييم كنيد

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۲۵ ۲۲:۵۵:۱۵

afshin

ميشه لطفا جواب بدين؟؟؟؟اون كه آويزون شده شكسته

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۱-۲۶ ۱۳:۲۳:۱۲

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر . از کنار گیاه رفت و آمد انجام میشه ؟ حتی به میزان کم ؟

۱۴۰۰-۱۱-۲۶ ۲۱:۰۳:۲۰

afshin

از تقريبا ٢ متريش يا ١/٥ متر

۱۴۰۰-۱۲-۰۴ ۲۰:۱۲:۵۱

کارشناس شماره ۱

محل نگهداری اش رو تغییر بدید برگها زیادی به دیوار نزدیک هستند . گیاهانی که برگهای بزرگ دارند برای قوی ماندن به نور زیاد و فضای کافی در اطراف خود نیاز دارند .

۱۴۰۰-۱۲-۰۴ ۲۳:۰۶:۵۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@