پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهران

تعداد سوال: ۱

تغییر حالت برگ های سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۵۰۴

سلام. سانسوریای من برگ های بزرگ و قدیمیش حالت سفت پیدا کردن و برگ های جوونتر هم دارن روبه شل شدن و پژمردگی میرن. آبیاری گلدون رو هم هفته ای یکبار انجام میدم.

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۱۴ ۰۰:۰۴:۳۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .در هر نوبت آبیاری چقدر اب در گلدان میریزید ؟ و گلدان از نظر نور در چه محیطی قرار داره ؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۴ ۰۱:۴۲:۲۹

مهران

نور از پنجره شمالی هست و پرده داره و گلدون حدودا دو و نیم متر فاصله داره باهاش. آبیاری هم در این حد که چند قطره از ته گلدون خارج میشه.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۱۴ ۱۲:۵۳:۲۷

کارشناس شماره ۱

خاکش ، خاکِ باغچه است ؟؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۴ ۱۳:۱۶:۵۹

مهران

خاک برگ

۱۴۰۰-۰۶-۱۴ ۱۴:۱۷:۱۳

کارشناس شماره ۱

اگه خاکش خیلی سبک باشه بهتره با اضافه کردن پیتماس کمی بافت خاک رو متوسط کنید چون خاکبرگ اب زود ازش خارج میشه ریشه ها سیراب نمیشن . اگه مکان نگهداری گلدان گرمه ( حتی گرمای حاصل از نوری که از پنجره میگذره ) گلدان را در مکان بهتری از نظر نور و تهویه قرار بدید مدتی با این شیوه ازش نگهداری کنید و از طریق همین تاپیک با ما در ارتباط باشید و وضعیت گیاه رو اطلاع بدید

۱۴۰۰-۰۶-۱۴ ۱۶:۳۷:۵۹

مهران

لآن یعنی پژمردگی گیاه بخاطر گرما و تشنگی هست؟ چون خاک رو من حس میکنم متراکم هست و موقع آبیاری هم چند قطره ازش بیشتر خارج نمیشه.

۱۴۰۰-۰۶-۱۴ ۱۹:۰۱:۴۶

کارشناس شماره ۱

اگه خاک متراکمه پس خاکتون خاکبرگ نیست . چروک خوردگی برگها نشونه ی تشنگی گیاه بعلت گرما و کم ابی یا رطوبت کم هستش گاهی اوقات چون بافت خاک نامناسبه ، اب به اندازه ی کافی در دسترس ریشه قرار نمیگیره و به مرور گیاه دچار تشنگی مفرط میشه .

۱۴۰۰-۰۶-۱۴ ۲۳:۳۵:۰۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@