پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

عاطفه احمدی

تعداد سوال: ۲

سیاه شدن و ریزش برگهای شفلرا ویژه

تعداد بازدید ۴۹۲۷

سلام وقت بخیر گیاه شفلرای من از اواخر فصل بهار رشدش متوقف شد روی ساقه و برگهاش چسبندگی داشت و برگهاش سیاه میشد و میریخت و رشدش متوقف شد که با صابون بدون اسانس و آب و یه دسمال لطیف برگها و ساقشو تمیز کردم ...حالت چسبندگی از بین رف اما بازم برگهاش سیاه میشد و میریخت یک گیاه پزشک بمن گفت ک گلت آفت سپردار گرفته و باید حتما سم پاشی کنید .نسبتش ۲ سی سی در یک لیتر اب هستش و روی برگ ها ساقه ها و خاک حتی اسپری کنید ولی قبلش حتما سیرابش کنید و بعد از دو هفته دوباره تکرار کنید با سم کونفیدور یا امیدیوکلروپراید که خودشون سمو بهم دادن ....اما بعد سمپاشی ریزش برگاش بیشتر شد و سیاه میشد و میریخت بهشون اطلاع دادم گفتن دوباره آب اسپری کن یا بادسمال برگاشو تمیز کن منم همچین کاری کردم ولی هیچ تغییری نکرد ممنون میشم راهنمایی بفرمایید چیکار کنم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۱۵ ۱۱:۰۰:۲۷

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر برجستگی های قهوه ای چسبنده روی برگ ها دیدید؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۵ ۱۱:۵۱:۴۸

عاطفه احمدی

نه برجستگی قهوه ای نداره برگا تغییر رنگ میده قهوه ای تیره یا سیاه میشه و بعدم میفته بعضی وقتا یک دسته برگ سالمم ممکنه بیفته ...گلدونم جای رفت و آمد نیس ک بگیم ضربه میخوره

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۱۵ ۱۲:۰۵:۴۲

عاطفه احمدی

ببخشید الان متوجه سوالتون شدم بله برجستگی قهوه ای خیلی ریز روی ساقه هاش بود و برگاشم مث حالت صمغی مانند شده بود البته خیلی کم

۱۴۰۰-۰۶-۱۵ ۱۲:۰۸:۰۷

عاطفه احمدی

ببخشید الان متوجه سوالتون شدم بله برجستگی قهوه ای خیلی ریز روی ساقه هاش بود و برگاشم مث حالت صمغی مانند شده بود البته خیلی کم

۱۴۰۰-۰۶-۱۵ ۱۲:۰۸:۱۸

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

این نشونه وجود افت هست و برای کنترلش نیاز به سم کنفیدور دارید تا کاملا از بین بره طبق دستور روی بسته سم پاشی کنید و سم پاشی در فصضای باز و همراه ماسک و دستکش باشه بعد از سه بار به فاصله 7 روز که سم پاشی انجام شد نتیجه رو از همین تاپیک اطلاع بدید. اگر سوالی بود بفرمایید در خدمتتون هستم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۰-۰۶-۱۶ ۰۱:۱۸:۲۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@