پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

عاطفه احمدی

تعداد سوال: ۲

قارچ گرفتن آنتوریوم ویژه

تعداد بازدید ۱۹۰۸

سلام وقت بخیر من رو گل آنتریومم آب اسپری کردم و برگاش قارچ گرفت و شروع ب خشک شدن کرد قارچ کش کاربیندازیم تهیه کردم و با یکو نیم لیتر آب مخلوط کردم و ب خاک گلدون دادم هردو هفته.. کمی بهتر شد ولی کامل خوب نشد یک گیاه پزشک بمن گف نسبت سه گرم از همین قارچ کش رو در یک لیتر آب حل کنم و به برگها و گلاش اسپری کنم ولی بعدش دیدم بدتر شد دوباره گفت یا آب اسپری کن یا با دستمال نمدار برگاشو تمیز کن همین کارو کردم اما خوب نشد گلم داره نابود میشه لطفا راهنمایی بفرمایید چیکارش کنم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۱۵ ۱۱:۵۹:۱۸

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر وقتی گیاه دچار قارچ باشه غبارپاشی براش ممنوعه و حتما از قارچکش طی سه مرحله باید استفاده کنید تا قارچ‌متوقف بشه البته برای اسپری پاشی برگ قارچکش مانکوزب مناسبتره ولی قبلش لطفا پشت برگ هارو چک کنید ببینید علایمی از وجود تارعنکبوت یاکنه که مثل دونه های ریز سیاه رنگ هست مشاهده میکنید؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۵ ۱۵:۳۸:۴۶

عاطفه احمدی

نه دونه های سیاه رنگ نیس اصلا...لطفا بفرمایید قارچ کشو چجوری ب گیاهم بدم...مقدار ۳گرم در ۱ ونیم لیتر آب حل کرده دارم همین خوبه یا تغییرش بدم و تعداد دفعات چجوری باشه....کامل راهنمایی بفرمایید ممنونم

۱۴۰۰-۰۶-۱۵ ۱۵:۵۰:۲۹

کارشناس شماره ۲

بله حتما قارچکش رو بسته به برندی که تهیه می کنید باید مصرف کنید میزان دز استفاده شده از سموم با هم متفاوت هست حتما طبق دستور توصیه شده روی بسته عمل کنید به طور مثال قارچکشی که من براتون لینکشو میزارم رقیق شده هست و سه بار به فاصله سه روز از همین اسپری می تونید روی برگ ها بزنید اما قارچکش مانکوزب غلیظ تر هست و معمولا 3 گرم در یک و نیم لیتر اب حل شده و سه بار به فاصله 10 روز روی برگ ها اسپری میشه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۶-۱۶ ۰۱:۲۵:۴۶

عاطفه احمدی

درمورد قارچ کش کاربیندازیم توضیح میدید چون اینو دارم...چطور استفاده کنم؟؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۶ ۰۱:۳۴:۰۷

کارشناس شماره ۲

قارچکش کاربندازیم بیشتر برای درمان پوسیدگی ها و بیماری های ریشه استفاده میشه اما مانکوزب برای اسپری کردن روی برگ ها و درمان لکه برگی ها استفاده میشه

۱۴۰۰-۰۶-۱۶ ۱۲:۰۱:۵۲

عاطفه احمدی

ببخشید الان من مانکوزب بزنم یا اینی که عکسشو برام فرستادین؟؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۶ ۱۶:۱۲:۴۷

کارشناس شماره ۲

هر دو قارچکش مناسب هستند هم مانکوزب هم قارچکش ترکیبی دکتر پلنت

۱۴۰۰-۰۶-۱۶ ۲۲:۳۰:۴۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@