پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فرزانه بیوک

تعداد سوال: ۲

بی حال شدن پتوس ویژه

تعداد بازدید ۵۰۵

سلام،پتوس من چند روزه خیلی بی حال و افتاده شده هر وقت خاکش خشک میشه آبیاری کردم و از وقتی خریدم یعنی ۶ماه پیش خاک و گلدون عوض نکردم و کود بهش ندادم، زهکشی داره و آب از زیر گلدون خارج میشه، متوجه نمیشم مشکل از کجاست اگه ممکنه راهنمایی کنید ممنون

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۱۵ ۱۸:۵۱:۲۶

فرزانه بیوک

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۱۵ ۱۸:۵۹:۲۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر آیا غبارپاشی هم انجام میدید ؟ و آیا دمای محیط نوسان داره و در اوقاتی از روز خیلی گرم میشه و یا گیاه در محیط کاملا بسته و بدون تهویه قرار داره ؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۵ ۲۱:۲۷:۴۲

فرزانه بیوک

غبارپاشی خیر، در راهرو آپارتمان با فاصله حدود یک قدم از پنجره هست و نور مستقیم نداره. در راهرو و پنجره همیشه بازه، هوا در جریانه

۱۴۰۰-۰۶-۱۵ ۲۳:۰۰:۵۲

کارشناس شماره ۱

پتوس در بهار و تابستان حتما به غبارپاشی نیاز داره تا برگهاش شاداب و سرحال بمونن مخصوصا پتوسی که ساقه اش خیلی بلند شده و در ارتفاع نیاز بیشتری به غبارپاشی در این فصل داره چون در غیر اینصورت ریشه های هوایی که رطوبت رو دریافت و به گیاه میرسونن کم کم خشک میشن و به دنبال اون برگها هم بیحال میشوند .

۱۴۰۰-۰۶-۱۶ ۱۹:۱۶:۵۷

فرزانه بیوک

ممنونم.ساقه های کوتاه داخل گلدون هم که بی حال افتادن به همین دلیله؟ مشکل از ریشه نیست یا کود نباید بدم؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۶ ۰۱:۰۱:۳۹

کارشناس شماره ۱

بله بیحالی ممکنه از گرما و تشنگی یا مشکلات ریشه ای باشه ، چون در تابستان شدت نور زیاده اون هم میتونه عاملی برای بیحالی گیاه باشه .آیا ریشه از زیر گلدون بیرون زده ؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۶ ۱۹:۲۱:۰۴

فرزانه بیوک

آها ممنون خیر ریشه بیرون نزده چه کودی براش خوبه؟از کجا متوجه بشم کی باید کود بدم؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۶ ۲۱:۰۲:۲۲

کارشناس شماره ۱

اگر در حال رشد هستش نیازی به کود نداره اما اگه رشدش کاملا متوقف شده ماهی یکبار بهش کود سه بیست با نصف غلظت بدید . یعنی نصف قاشق چایخوری سرخالی را در یک و نیم لیتر آب حل کنید و بصورت آبیاری بهش بدید البته تا گیاه سرحال نشده فعلا بهش کود ندید چون اول باید وضعیتش به ثبات برسه بعد در صورت نیاز کوددهی رو انجام بدید

۱۴۰۰-۰۶-۱۶ ۲۲:۴۷:۱۹

فرزانه بیوک

خیلی ممنونم یه سوال دیگه اینکه از کجا متوجه بشم کی باید خاک یا گلدونشو عوض کنم؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۷ ۱۳:۰۷:۴۱

کارشناس شماره ۱

هر زمان ریشه از زیر گلدان بیرون زد میتونید گلدان رو تعویض کنید . بهتره تعویض گلدان رو در فصل بهار انجام بدید

۱۴۰۰-۰۶-۱۷ ۱۸:۴۲:۱۲

فرزانه بیوک

متوجه شدم ممنون خیلی لطف کردید

۱۴۰۰-۰۶-۱۷ ۲۱:۳۵:۵۶

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۰۶-۱۸ ۰۰:۵۳:۵۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@