پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

Captain Hamid

تعداد سوال: ۱

شفلرا ویژه

تعداد بازدید ۲۶۶

سلام حدود یک ما هست که شفلرا دارم. پنجره جنوبی با نور خوب، برای زهکشی کف گلدون پوکه معدنی ریختم و خاک برگ استفاده کردم جوانه های گیاه بعد از مدتی شروع به سوختن و خشک شدن کرد و بعد از اون هر روز شاهد ریزش برگهای سالم هستم گیاه حدود دو هفته یک بار آبیاری میشه و تقریبا یک روز در میان قبارپاشی انجام میشه لطفا، در مورد ریزش برگ ها و سوختن جوانه ها راهنمایی کنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۱۵ ۲۲:۴۹:۵۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر دو هفته یکبار آبیاری انهم در فصل تابستان خیلی کم هستش مخصوصا زمانی که خاک ، سبک باشه گیاه به آبیاری بیشتری نیاز داره . آیا گلدونش بزرگه ؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۶ ۰۰:۰۵:۴۱

Captain Hamid

سلام. قطر گلدان ۲۹ سانت هست و دو شاخه شفلرا با ارتفاع حدود ۸۰ سانت در آن کاشته شده

۱۴۰۰-۰۶-۱۶ ۱۰:۲۵:۲۱

کارشناس شماره ۱

کمی ابیاری را بیشتر و فاصله ی بین دو آبیاری را کمتر کنید .هرزمان خاک گلدان خشک بود بهش آب بدید از طریق همین تاپیک با ما در ارتباط باشید و وضعیتش رو اطلاع بدید

۱۴۰۰-۰۶-۱۶ ۱۹:۲۳:۱۳

Captain Hamid

سلام. فاصله بین آبیاری ها رو کم کردم و هر موقع خاک گلدان خشک میشه آبیاری انجام میشه ریزش برگها هنوز متوقف نشده‌ اما به نسبت روزهای قبل کمتر هست "برگ های سالم ریزش میکنه" الان از نوک برخی ساقه ها شیره خارج شده و چند جوانه جدید هم دیده میشه. البته جوانه های قدیمی تر سوخته و خشک شده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۲۰ ۲۳:۲۵:۴۶

کارشناس شماره ۱

مقدار ابی که تو گلدون میریزید چقدره ؟ ایا اب از زیر گلدون خارج میشه ؟ شیره ای که در نوک برگهای جوان هستش چسبناک هم هست؟

۱۴۰۰-۰۶-۲۱ ۲۲:۴۸:۴۹

Captain Hamid

بعد از اولین پاسخ شما، آبیاری به حدی بود که آب از کف گلدان خارج شد. دفعات بعد کمتر آبیاری شد طوری که خروجی از کف گلدان نداشت. شیره گیاه چسبناک هست و بوی رزین میده

۱۴۰۰-۰۶-۲۱ ۲۳:۰۸:۱۵

کارشناس شماره ۱

بویی شبیه به بوی رزین ، که بوی خودِ شفلرا هستش اما اینکه شیره ازش خارج میشه نشان دهنده ی اینه که دچار یه تنش شده حالا این تنش میتونه وجود آفت باشه یا تنش دمایی و رطوبتی ، ایا اخیرا محیط از نظر دما یا رطوبت متغییر بوده ؟ آیا در زیر و روی برگها اثری از آفت مشاهده میکنید ؟

۱۴۰۰-۰۶-۲۱ ۲۳:۳۳:۳۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@