پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

الهه هاشمزاده

تعداد سوال: ۱

پژمردگی بنت قنسول ویژه

تعداد بازدید ۲۷۵

گل بنت قنسول یک ماه خریدم بعد از خرید متوجه شدم گلم مگس سفید داره اول با حوصله همشو با گوش پاک کن آغشته به الکل پاک کرد اما دوباره روزهای بد دیدم داره به پیشنهاد گل فروش آب با مایع ظرفشویی زدم خوب نشد تا اینکه دو روز پیش حشره کش بدون بو البته برای گیاه نبود حشره کش بهش زدم که صبح دیدم همه مگسها روش مرده بودن و گلم کنار برگاش سیاه شد و جم شد و گلم اصلا رشد نداره و برگاش خیلی کوچیکه چیکار کنم گلم سرحال بشهو رشد کنه و برگاش پهن بشه .در ضمن الان دو روزه روی گلم کیسه زباله مشکی میزارم آخه من خونم هالوژن زیاد داره که تا ۱۲ شب روشنه که شنیدم روشنایی باعث میشه گلم برگ قرمز نده و فقط از شاخه بزرگ بشه این کارم درسته؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۶-۰۳ ۱۴:۱۶:۱۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .برای از بین بردن حشرات باید از سم مخصوص گیاهان استفاده کنید سموم دیگر میتوانند به گیاهان آسیب بزنند . بنت قنسول گیاهی است که نگهداری اش تقریبا مثل کاکتوسهاست و باید بین دو آبیاری خاکش خشک بشه رطوبت بالا و آبیاری زیاد هم باعث تجمع افات و هم باعث پوسیدگی و بیماریهای قارچی میشه .برای تقویت گیاه میتونید از کود پتاس استفاده کنید .پلاستیک کشیدن روی گیاه پمکنه باعث قارچ بشه پس بهتره به جای آن محل نگهداری گیاه رو به مکانی با نور متوسط تعییر بدید اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۰۶-۰۴ ۰۰:۵۰:۵۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@