پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

منصوره عمادی

تعداد سوال: ۱

سفیدک زدن یا سفید شدن برگهای بن سای ویژه

تعداد بازدید ۲۹۶۱

سلام من یک بن سای ۱۲ ساله دارم که پدرم برام هریده و ارزش زیادی برام داره . تا امروز رشد خوبی داشته و مشکلی نداشته .الان مدتیه دچار مشکلات متعددی شده . مهمترینش اینه که برگهاش کم کم سفیدک زدن یعنی توشون سفیدی دیده میشه کم بود و داره مدام زیاد میشه و برگهای زیادی از دست داده این چند وقت . یکم سر شاخه هاش کنه عنکبوتی داشت که اون شاخه ها رو چیدم و اونا الان دیده نمیشن . تو رو خدا کمک کنید دلم نمیخاد از دستش بدم گلم رو .

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۱۶ ۱۰:۵۸:۴۸

منصوره عمادی

ممنون میشم بگین چه خاکی و چه تقویت کننده ای برای بنسای خوبه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۱۶ ۱۱:۱۶:۵۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر در مرحله اول برگ های الوده و خشک رو جداکنید و برای کنترل کنه از سم کنه کش ابامکتین طیق دستور توصیه شده روی سم حداقل ۲ بار استفاده کنید و بعداز اون از قارچکش بردوفیکس برای کنترل سفیدک استفاده کنید دقیقا طبق دستور توصیه شده روی بسته استفاده کنید و بعد از طی کردن درمان باید کوددهی شروع بشه تا گیاه تقویت بشه ماهی یکبار اسیدامینه دوماه یکبار اسیدهیومیک و ۲۰ روز یکبار کودبونسای استفاده کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود بونسای protect nature کود مایع هیومیک اسید protect nature کود بونسای کود شیمیایی آمینه اسید کنه کش (آبامکتین)
۱۴۰۰-۰۶-۱۶ ۱۲:۰۰:۲۸

منصوره عمادی

چرا کنه کش ابامکتین استفاده شه ؟کنه نداره که ؟ قارچ کش رو شما ندارید ؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۶ ۱۲:۵۷:۱۶

منصوره عمادی

چرا کنه کش ابامکتین استفاده شه ؟کنه نداره که ؟ قارچ کش رو شما ندارید ؟ برگهای خشک جدا شده ولی برگ الودا منظورتون چیه ؟همشون سفیدک دارند یعنی همشونو جدا کنم ؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۶ ۱۲:۵۹:۳۰

کارشناس شماره ۲

چون افت کنه رو دیدید حتما کنه کش استفاده بشه تا این افت به طور کامل ازیین بره بهتره و قارچکشی که ماداریم ترکیبی هست و‌تاحدی موثره ولی شمابردوفیکس بگیرید برای سفیدک موثرترهست که اونو فعلا موجود نداریم

۱۴۰۰-۰۶-۱۶ ۱۳:۳۸:۳۲

کارشناس شماره ۲

برداشتن برگ های ریخته شده روی سطح خاک هست اونارو بردارید بقیه برگ هانیازنیست چیده بشه بعدازاینکه سم پاشی انجام دادید ابیاری منظم باشه یعنی زمانیکه حدود یک سوم خاک که خشک شدابیاری کنید زهکش حتما باز باشه برای تامین رطوبتش یاازدستگاه بخور سرد ویااز ساخت جزیره استفاده کنید حتما جایی قرارش بدید که نور خوب غیرمستقیم داشته باشه و محیط تهویه بالایی داشته باشه

۱۴۰۰-۰۶-۱۶ ۱۳:۴۳:۲۰

منصوره عمادی

از شما بسیار ممنونم که اینقدرخوب راهنمایی کردین ???فقط لطفا این هم بهم بگین که جزیره چطوریدرست میشه ؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۶ ۱۴:۲۸:۳۷

منصوره عمادی

اسپری کردن بن سای با آب خوبه ؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۶ ۱۴:۳۱:۳۲

کارشناس شماره ۲

خوااهش میکنم ممنون از همراهی شمابا تیم کافه گلدون. بله حتما براتون توضیحات جزیره رو میگم یک زیر گلدونی با قطر بزرگتر از گلدون انتخاب کنید و داخل زیر گلدونی سنگ بریزید و نصف ارتفاع سنگ ها اب بریزید و گلدون رو روی سنگ ها قرار بدید هر زمان اب زیرگلدونی تبخیر شداب اضافه کنید فقط دقت کنید اونقدر اب بریزید که کف گلدون با اب در تماس نباشه. برای ملموس بودن یک عکس براتون ارسال میکنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۱۶ ۲۲:۲۹:۴۶

منصوره عمادی

تشکر بسیار فراوان . ??

۱۴۰۰-۰۶-۱۶ ۲۲:۳۳:۱۸

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۴۰۰-۰۶-۱۷ ۱۱:۴۷:۲۵

منصوره عمادی

سلام قارچ کش بردوفیکس رو نیاوردین ؟

۱۴۰۰-۰۷-۰۹ ۲۳:۳۰:۱۳

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر خیراین قارچکش رو موجود نداریم

۱۴۰۰-۰۷-۱۰ ۰۰:۵۲:۴۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@