پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سحر میرمعینی

تعداد سوال: ۱

اویز شدن برگ های فیکوس افریقایی ویژه

تعداد بازدید ۶۴۴

سلام ببخشید من یه گلدان فیکوس افریقایی دارم تقریبا ۱۰ ماه میشه مشکلی هم نداشت تو این مدت یک بار فقط برگ جدید داد یک ماه پیش ولی الان چند روزی میشه مه میبینم روی برگهاش داره لک لک میزنه و بنظرم کلا برگهاش اویز شدن به سمت پایین علتش چی هست؟ مشل خاصی داره یا طبیعی هست ؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۷ ۰۱:۴۹:۵۰

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر برای تشخیص دقیقتر عکس گیاه را ارسال کنید

۱۴۰۰-۰۶-۱۷ ۱۱:۴۶:۵۸

سحر میرمعینی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۱۷ ۱۱:۵۴:۴۷

کارشناس شماره ۲

گیاه رو غبار پاشی می کنید؟تهویه محیط به چه صورته؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۷ ۲۱:۴۹:۲۸

سحر میرمعینی

تهویه مناسب هست غبارپاشی داره _بخورسردمیزارم براش ۹ ماه دارم مشکلی نداشت یهو ان طوری داره میشه

۱۴۰۰-۰۶-۱۷ ۲۲:۲۴:۳۱

کارشناس شماره ۲

گیاهتون دچار بیماری قارچی شده مرطوب بودن بیش از حدخاک بسته بودن زهکش و البته غبارپاشی از فتصله نزدیک میتونه این مشکلات رو ایجاد کنه .حتما غبارپاشی را از فاصله یک و‌نیم‌متری انجام بدید و‌فعلا تا درمان لکه برگی غبارپاشی متوقف بشه و دستگاه بخور سرد رو درفاصله دورتر قرار بدید از قارچکش دکتر پلنت سه بار به فاصله ۳ روز استفاده کنید و بعداز اون ببینید اندازه لکه ها بیشتر میشه؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۸ ۱۳:۱۶:۴۸

کارشناس شماره ۲

قارچکش دکتر پلنت??

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۶-۱۹ ۲۳:۵۰:۵۴

سحر میرمعینی

اينكه حس ميكنم برگا اويز يه سمت پايين دارن ميشن هم از همون قارچ هست ؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۸ ۱۳:۳۴:۴۸

سحر میرمعینی

نياز به تعويض خاك گلدان هم هست؟؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۹ ۲۱:۲۵:۱۴

کارشناس شماره ۲

نیاز به تعویض گلدون که نیست فعلا مگر اینکه خاکتون حالت باتلاقی داره و یا علایمی از پوسیدگی ریشه ببینید ولی اویزان شدن برگ ها میتونه در اثر تنش ابیاری باشه چندروز یکبار و‌چه میزان آب میدید؟ بادکولر مستقیم به گیاهتون نمیخوره؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۹ ۲۳:۵۲:۳۳

سحر میرمعینی

معملولا سعي ميكنم مرطوب نگهش دارم يكي بهم گفت بخاطر فقير بودن خاك اين طوري شده و خاكش رو هم بايد عوض كنم علاوه بر قارچ كش

۱۴۰۰-۰۶-۲۰ ۰۰:۰۶:۳۵

کارشناس شماره ۲

الان زمان مناسب تعویض خاک نیست بزارید اوایل مهر اگر خاک‌رو بیشتر از یکساله تعویض نکردید بله نیاز،هست تعویض بشه اما در مهر و بعد از تعویض خاک ابیاری اول با قارچکش و یک دوره از امینو اسید و یک‌دوره جلبک دریایی استفاده کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide) کود ارگانیک جلبک دریایی کود شیمیایی آمینه اسید
۱۴۰۰-۰۶-۲۰ ۲۲:۱۷:۳۱

سحر میرمعینی

الان پس فقط يك دوره قاچ كش بزنم؟

۱۴۰۰-۰۶-۲۰ ۲۲:۳۳:۳۱

کارشناس شماره ۲

خیر یک دوره قارچکش برای بعداز تعویض خاک هست الان سه بار به فاصله سه روز از اسپری قارچکش استفاده کنید قارچکش در فضای باز و همراه ماسک استفاده بشه

۱۴۰۰-۰۶-۲۱ ۱۰:۵۲:۵۷

سحر میرمعینی

من اون ماركي ك شما فرمودين قارچ كش پيدا نكردم امكان خريد ايننرنتي هم ندارم روش زده به فاصله ١٤ روز طبق همين دستور روش استفاده كنم يا طبق دستوري ك شما دادين ٣بار به فاصله ٣ روز؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۲۱ ۱۴:۵۰:۰۷

کارشناس شماره ۲

حتما طبق دستوری که روی بسته نوشته عمل کنید چون برندهای مختلف دستور مصرف متفاوت دارند

۱۴۰۰-۰۶-۲۱ ۲۲:۵۵:۲۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@