پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه رضایی

تعداد سوال: ۱

ریزش برگهای بونسای ویژه

تعداد بازدید ۳۶۵

سلام. گیاه بونسای دو ساله من از یکماه قبل شروع به ریزش برگ کرد، برگها زرد و قهوه ای شدند و تعدادی ریختند، بعد جاش رو عوض کردم چون فکر کردم بخاطر باد مستقیم و البته با فاصله حدود ۷متری کولر(داکت اسپلیت) اینطور شده، آبیاری هم هفته ای دو بار انجام میدادم، نور هم نسبتا مستقیم بود، بعد از جابجایی با وجود نور مستقیم از پنجره شمالی و دوری از کولر یکباره تمام برگهاش خشک و قهوه ای شد و ریخت، الان زیرش یک لگن با کمی آب گذاشتم که رطوبت داشته باشه البته با فاصله از کف گلدون ، دورش هم پلاستیک کشیدم، با چندتا جای ورود هوا، ولی بعد از یک هفته هنوز خشکه و هیچ بهبودی دیده نمیشه. لطفا راهنمایی بفرمائید چطوری از خشکی کامل نجات بدم.

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۱۸ ۰۹:۵۴:۱۳

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر یک تکه از شاخه رو ببرید ببینید داخلش خشک هست؟ یابافت زنده و سبز رو مببینید؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۸ ۱۳:۱۱:۲۷

فاطمه رضایی

متاسفانه داخلش سبز نیست و خشکه

۱۴۰۰-۰۶-۱۸ ۱۳:۵۵:۵۷

کارشناس شماره ۲

باید شاخه های خشک رو هرس کنید و تا جایی هرس کنید که بافت زنده درگیاه ببینید جایی از گیاه زنده هست؟

۱۴۰۰-۰۶-۱۹ ۱۲:۱۸:۰۹

فاطمه رضایی

خیر، تمام شاخه ها رو تا انتها هرس کردم ، کاملا خشکه

۱۴۰۰-۰۶-۱۹ ۱۸:۱۸:۳۳

کارشناس شماره ۲

پس متاسفانه احتمال ازبین رفتن گیاهتون بسیار زیاده حتما از ریشه خارج کنید اگر ریشه ها هم پوک و‌خشک بودن متاسفانه کاری برای احیای گیاه نمیشه انجام داد

۱۴۰۰-۰۶-۲۰ ۰۰:۰۰:۳۵

فاطمه رضایی

ریشه پوک و خشک نیست. باید چه کار کنم ؟

۱۴۰۰-۰۶-۲۰ ۲۱:۲۵:۵۵

کارشناس شماره ۲

خیلی عالیه اگر قسمت های از ریشه زنده باشه در خاک قرار بدید یک‌دوره با قارچکش ابیاری کنید بعد از امینو اسید استفاده کنید طبق دستور گفته شده روی بسته بااب ابیاری بهش بدید روی گیاه رو یک پلاستیک شفاف بکشید و چند سوراخ روی پلاستیک ایجاد کنید و سطح بستر رو مرطوب نگهدارید ببینید جوونه میزنه طی چندماه؟

۱۴۰۰-۰۶-۲۰ ۲۲:۲۵:۴۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@