پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

امیرحسین جاهدی فر

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگ و نرم شدم ساقه افوربیا تریگونا ویژه

تعداد بازدید ۱۵۹۰

۵ تا ساخه افوربیا دارم خاک گلدون رو عوض کردم زیرش هم سنگ ریختم زیر گلدان هم سوراخ نداش سوراخ کردم . ترکیب خاک رو ۳۰ درصد پیت ماس و ۳۰ درصد خاک برگ و ۴۰ دصد ماسه الک شده ریختم یه کود کاتوس که رنگش ابی بود گرفت کمتر از یه قاشق پاشیدم رو خاک اب بهش دادم ولی از فرداش برگاش شروع به زرد شدن کرده و امشب متوجه شدم قسمتی از ساقه نرم شده و کج شده یه شاخه هم از ریشه نرم شده لطفا تروخدا راهنمایی کنید

۱۴۰۰-۰۶-۱۸ ۲۳:۲۴:۵۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .لطفا از خاک درش بیارید و قسمتهای نرم شده رو قطع کنید و قسمتهای سالم رو دوباره ریشه دار کنید . لطفا عکس گیاه رو هم ارسال کنید

۱۴۰۰-۰۶-۱۹ ۰۰:۳۹:۵۶

امیرحسین جاهدی فر

خاک گلدون چی باید باشه

۱۴۰۰-۰۶-۱۹ ۰۶:۱۱:۱۶

کارشناس شماره ۱

خاک گلدون بهتره ۳ قسمت خاک کاکتوس و یک قسمت خاکبرگ و یک قسمت زغال خرد شده باشه . البته بهتره قلمه رو اول تو ماسه ی نرم ریشه دار کنید و بعد از ریشه دار شدن ، گیاه رو در ترکیب خاک فوق ، بکارید .

۱۴۰۰-۰۶-۱۹ ۱۱:۳۹:۰۶

امیرحسین جاهدی فر

سلام .عرض ادب . چنتا قلمه افوربیا دارم محل برش هم یه هفته پینه بسته . قبلا گفته بودین قلمه ها تو ماسه نرم ریشه دار کنم . الان ماسه از بازار گل گرفتم گلدون هم تهش سوراخ سوراخ کردم و توش ماسه (کنار دریا )ریختم و هنینجوری قلمه هارو گذاشتم توش خود ماسه خیس بود .کار دیگه لازم هست انجام بدم تا موقع ریشه زنی ؟ چقد طول میکشه ریشه بزنه ؟ و نور غیرمستقیم باید بهش بخوره یا تو سایه و جای خنک باشه ؟ و بعد از ریشه زنی گفتین تو ترکیب خاک کاکتوس + خاک برگ+ زغال بکارم. سوال: زغال رو میشه از همین سوپرمارکت تهیه کنم یا ذغال خاصیه؟ و همین ترکیب کافیه ؟ کوددهی چجوریه ؟ چه کودی باید بهش بدم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید؟

۱۴۰۱-۰۱-۲۹ ۱۳:۱۶:۲۷

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر ماسه دریا چون شور هستش بهتره چند بار شسته بشه چون شوری مانع ریشه زایی میشه ، تا زمانی که ماسه رطوبت داره از ابیاری خودداری کنید ، قلمه ها رو در محیطی گرم و با تهویه ی خوب و نور ملایم قرار بدید ، اگه هوا نوسان دما نداشته باشه معمولا یک تا دو هفته ریشه زایی انجام میشه ، البته بازم بستگی به دما داره ، بله همین زغال معمولی (غیر معطر ) رو تهیه کنید و کمی خرد کنید و به خاک گلدان اضافه کنید . بعد از اینکه ریشه ها تشکیل شدن برای توسعه و تقویت ریشه کود فسفر بالا بهش بدید هر دو هفته یکبار . در بهار و تابستان .

۱۴۰۱-۰۱-۲۹ ۲۳:۴۴:۰۲

امیرحسین جاهدی فر

ایا کود فسفر ۱۰ ۵۲ ۱۰ مناسبه ؟ و چقدر پور در هر دو هفته با چه مقدار اب باید مخلوط کنم؟ ایا این کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ رو میتونم برای ریشه دار کردن سانسوریا و پتوس هم استفاده کرد ؟یا فرمولش برای اونا فرق میکنه این همون کودیه که گفتین

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۳۰ ۰۱:۲۲:۳۱

کارشناس شماره ۱

این کود برای زمانی که ریشه ها تشکیل شدن مناسبه ، تا قبل از ریشه زایی نیازی به کوددهی نداره . بله برای سانسوریا هم میتونید استفاده کنید تو پاجوش دهی و توسعه ریشه خیلی موثره . یک قاشق چایخوری سرخالی از کود رو در دو لیتر اب حل کنید و هر دو هفته یکبار در فصل رشد و در زمان آبیاری پای گیاه بریزید . پتوس نیازی به این کودنداره . این کود رو میتونید برای کاکتوسها و ساکولنتها و زاموفیلیا هم استفاده کنید

۱۴۰۱-۰۱-۳۰ ۲۲:۲۹:۲۱

امیرحسین جاهدی فر

سلام .یه قلمه حسن یوسف از یکی گرفتم گذاشتم داخل اب ریشه هاش خیلی زیاد شده میخوام الان بکارم تو گلدون آیا دچار آسیب ( پژمرده یا پلاسیده) نمیشه چون تو اب بوده میگم ؟ میشه کاشت؟ اگه میشه خاک گلدون و نحوه زهکشی و نوع کود و کوددهی چجوریه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۰۱ ۱۴:۲۱:۲۴

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر ، چون ریشه ها خیلی انبوه هستند و به اب عادت کردند ، ممکنه با انتقال به خاک گیاه کمی بیحال بشه ، بهتره حجم ریشه ها رو کمتر کنید و بعد اونرو داخل خاک بکارید ، از خاک نیمه سبک استفاده کنید ، هرزمان خاک گلدان نسبتا خشک بود بهش آب بدید البته بعد از کاشت گیاه رو کاملا سیرآب کنید . برای کوددهی ماهی یکبار بهش سه بیست بدید ، به گیاه نور کافی برسونید تا برگها قوی و خوشرنگتر بشن .

۱۴۰۱-۰۲-۰۲ ۰۰:۰۵:۰۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@