پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

بهاره فلاحتی نژاد

تعداد سوال: ۱

نخل اریکا ویژه

تعداد بازدید ۵۹۸

سلام روزتون بخیر . من روز گذشته نخل آریکا خریداری کردم. همونطور در عکس مشاهده میکنین روی ساقه های گیاه و برگ ها ( تک و توک ) خطهای سیاه رنگ هستش که نمیدونم ساختار گیاه هستش یا یک نوع بیماری ممنون میشم راهنماییم کنین و اگر بیماری هست چکاری انجام بدم که از بین بره. همینطور میخوام خاک و مکان نگهداری گلدان رو عوض کنم .چکار کنم که آسیب نبینه

۱۴۰۰-۰۶-۲۰ ۱۴:۲۴:۰۲

بهاره فلاحتی نژاد

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۲۰ ۱۴:۳۴:۲۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . این نقاط قهوه ای رنگ نوعی قارچ هستن که روی ساقه ی اریکا و شامادورا تشکیل میشن میتونید برای جلوگیری از پیشرفت این قارچ هر دو ماه یکبار از سم قارچ کش هم بصورت ابیاری و هم بصورت اسپری روی گیاه استفاده کنید . بهتره تعویض خاک گیاهان آپارتمانی در بهار انجام بشه .مکان نگهداری منظورتون تعویض منزل هستش یا تغییر مکان و موقعیت نگهداری گیاه ؟

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۶-۲۰ ۲۳:۱۸:۳۵

بهاره فلاحتی نژاد

ماه آینده تغییر منزل داریم و همونطور که عرض کردم این گیاه رو یک روز هستش که خریداری کردم ممنون میشم مقدار اندازه محلول قارچ کش در آب را اعلام بفرمایید . اگر بخوام محلول سم قارچ کش رو به گیاه اسپری کنم، از چه فاصله ای اسپری کنم . همچنین آب یخچال که از فیلتر رد شده مناسب این گل هست ؟ دفعات آبیاری به چه صورت باشه در فصول مختلف؟

۱۴۰۰-۰۶-۲۱ ۰۰:۰۸:۴۰

کارشناس شماره ۱

اگر از پودر قارچ کش مانکوزب استفاده میکنید یک قاشق چایخوری در یک لیتر آب حل کنید و کاملا ساقه رو با ان بصورت اسپری شست و شو بدید . اما اگه قارچ کش سیستمیک باشه مثل کاربندازیم به همان مقدار در اب حل کنید و بصورت آبیاری به گیاه بدید . آبیاری در فصول گرم طبیعتا بیشتر از فصول سرد باید انجام بشه و تقریبا وقتی سطح خاک خشک بود باید گیاه رو سیرآب کنید و در فصول گرم به غبارپاشی هم برای تامین رطوبت نیاز داره اما در فصول سرد چون رشد گیاه کم میشه باید ابیاری رو کمتر انجام بدید یعنی چند سانتی از خاک که خشک شد، بعد آبیاری رو انجام بدید و غبارپاشی هم باید کمتر انجام بشه . بهتره از آب جوشیده ی سرد شده و هم دمای محیط برای آبیاری استفاده کنید .

۱۴۰۰-۰۶-۲۱ ۲۲:۵۵:۵۲

بهاره فلاحتی نژاد

همانطور کخ در عکس مشاهده میکنین سفیدک هم روش زده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۲۳ ۱۳:۱۱:۵۳

کارشناس شماره ۱

آیا سمپاشی را انجام دادید ؟ آیا گلدان در محیطی با تهویه ی مناسب قرار داره یا در محیطی کاملا بسته و بدون تهویه قرار داره ؟ آیا سفیدکها فقط در همین قسمت هستند یا برروی برگها هم ایجاد شده اند ؟

۱۴۰۰-۰۶-۲۳ ۲۳:۴۱:۵۵

بهاره فلاحتی نژاد

سمپاشی انجام نشده . تحویه بسیار مناسب هستش و فقط در ناحیه ساقه هستش

۱۴۰۰-۰۷-۰۷ ۲۳:۲۲:۴۶

کارشناس شماره ۱

سمپاشی رو انجام بدید . سفیدکها حالت پودر یا گَرد هستند ؟

۱۴۰۰-۰۷-۰۸ ۰۷:۵۹:۱۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@