پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فرناز قربانی

تعداد سوال: ۱

لکه روی سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۴۹۲

سلام من گیاهم رو دیروز خریدم ولی یه سری لکه های آب روش هست ک با آب و دستمال پاک کردم ولی بازم پاک نشدن. چیکار کنم پاک شن؟ یه سری لکه های قهوه ای رنگ هم روش هستن که نمیدونم چین از فروشنده پرسیدم گفتن چیز مهمی نیست ولی من نگرانم که نکنه قارچ باشن همچنین یک برگش هم نوکش خشک شده و خیلی کم زرده انگار من به سوال دیگه هم داشتم راجب محل نگهداریش نسبت به نور، پنجره اتاق من جنوبی هست باید گیاهم رو طوری بذاری که مستقیم افتاب از پشت پنجره بهش بخوره؟ یا میتونم جایی هم ک افتاب نمیخوره بذارمش؟ ممنون میشم راهنماییم کنین🌸

۱۴۰۰-۰۶-۲۱ ۰۲:۳۷:۲۷

فرناز قربانی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۲۱ ۰۲:۴۵:۳۸

فرناز قربانی

بعد ببخشید برای آبدهی باید حتما به مقداری بهش آب بدم که آب از ته کلدان خارج بشه؟

۱۴۰۰-۰۶-۲۱ ۰۴:۱۳:۳۰

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیراین لکه برگی ها روی همه برگ ها وجود داره؟ و بله برای اینکه همیشه از باز بودن زهکش مطمئن باشید و گیاه هم در هرابیاری سیراب بشه باید در هرابیاری چند قطره آب اضافی اززیر گلدان خارج بشه خصوصا برای سانسوریا بین دو ابیاری اجازه بدید حدود سه چهارم خاک گلدان خشک بشه در جایی که نور خوب غیرمستقیم داره قرارش بدید

۱۴۰۰-۰۶-۲۱ ۱۰:۵۱:۳۰

فرناز قربانی

نه روی دو برگش این لکه قهوه ای رنگا هست. قارچ هستش یا آفتاب سوختگیه؟ چیز مهمیه ؟ گیاهم سالمه؟ ولی این لکه های قطره آب که مثل خاکه روی همشون هست پاکشون کردم با آب و دستمال خیلی خوب پاک نشدن

۱۴۰۰-۰۶-۲۱ ۱۱:۴۵:۱۰

کارشناس شماره ۲

اون لکه های مثل اب رو میتونید در یک لیتر اب چند قطره اب لیمو بریزید بعد با دستمال پاک کنید تا کامل پاک بشن ولی لکه های قهوه ای هم میتونه در اثر قارچ و هم در اثر سوختگی افتاب باشه حتمت چک کنید ببینید در طول چند روز بیشتر میشه؟ اگر بیشتر شد اطلاع بدید سانسوریا به نور خوب اما غیر مستقیم نیاز داره اصلا نور افتاب مستقیم بهش نخوره تهویه محیط خوب باشه ابیاری هم منظم باشه تقریبا بزارید سه چهارم خاک خشک بشه بعد ابیاری کنید و حتما دوماه یکبار اسید هیومیک و ماهی یکبار بهش کود پتاس بالا و فسفر بالا جهت تقویتش بدید البته دوماه بعد از اینکه به محیط خونتون عادت کرد کوددهی رو شروع کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۰-۰۶-۲۱ ۲۲:۵۳:۵۰

فرناز قربانی

متشکرم? اسید هیومیک هم بعد از دو ماه که به محیط اتاقم عادت کرد اضافه کنم؟

۱۴۰۰-۰۶-۲۱ ۲۳:۱۸:۵۵

فرناز قربانی

و اینکه ببخشید من یک سوال دیگه هم داشتم، نوک برگ هام که یکمی خشک شده رو میتونم قیچی کنم؟

۱۴۰۰-۰۶-۲۱ ۲۳:۲۱:۵۶

کارشناس شماره ۱

بله میتونید نوک برگها رو با قیچی تیز یا کاتر قطع کنید . هیومیک اسید یکبار بهش بدید و تا بهار آینده دیگه به استفاده از هیومیک اسید نیازی نیست.

۱۴۰۰-۰۶-۲۲ ۰۱:۳۱:۳۲

فرناز قربانی

متشکرم بابت راهنماییتون. لطف میکنید نحوه استفاده و مقدار استفاده از هیومیک اسید رو هم برام توضیح بدین ممنونتون میشم

۱۴۰۰-۰۶-۲۲ ۰۳:۵۶:۵۸

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم بله حتما ببینید اسید هیومیک انواع مختلف عرضه میشه مایع و پودری و بسته به برند و نوعش مقدار مصرف متفاوت داره شما از جایی که تهیه کردید حتما میزان مصرف روی بسته رو بخونید و طبق اون عمل کنید و دوماه یکبار به شکل ابیاری به همه گیاهاتون بدید

۱۴۰۰-۰۶-۲۲ ۰۹:۳۶:۳۳

فرناز قربانی

سلام من گیاهم رو که هفته پیش خریده بودم چند روز پیش ابیاری کردم خاکش خشک شده بود و بعد ابیاری کردم امروز متوجه شدم یه لکه زرد روش ایجاد شده که دست زدم دیدم خشکه، دست میزدم پودر میشد خواستم ببینم مشکلش چیه و این لکه هم روی یکی از برگ های اون پاجوشی هست که لکه قهوه ای رنگ داشت و گفتم بهتون هفته پیش

۱۴۰۰-۰۶-۲۸ ۱۶:۴۵:۲۷

فرناز قربانی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۲۸ ۱۶:۵۰:۳۴

فرناز قربانی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۲۸ ۱۶:۵۱:۳۵

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر اون حالت زرد شدن بخاطر زنگ برگی هست که یک نوع بیماری قارچیه و حتما باید گیاه از ریشه خارج بشه هر قسمتی که الوده بود جدا بشه و بعد بهش قارچ پنکونازول اسپری کنید و در خاک جدید بکارید و مراقب باشید زمان ابیاری اب روی طوقه و برگ ها ریخته نشه ابیاری رو از اطراف گلدون انجام بدید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش پنکونازول
۱۴۰۰-۰۶-۲۸ ۲۱:۵۶:۵۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@