پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

علیجانی علیجانی

تعداد سوال: ۱

مشورت در مورد گل مارانتا ویژه

تعداد بازدید ۲۵۲

سلام و وقت بخیر. حدود یک ماه پیش یک گلدان مارانتا ابلق خریدم که بعد از تعویض گلدان(البته گلدان نسبتا بزرگی نسبت به گلدان اولیه بود) چند روزی حالش خیلی خوب بود ولی مسافرتی پیش آمد و فراموش کردم شرایط رطوبتی برایش فراهم کنم و اون روزها هم هوا نسبتا گرم و خشک بود بعد از برگشت از سفر دیدم متاسفانه همه برگها یا کامل خشک شدن یا در حال خشک شدن هستند و بعد از ده روزی هست که رسیدگی هم کردم ساقه ها هم خشک شدن.آیا امیدی هست که ریشه ها را در یک گلدان کوچک جابجا کنم بتوانم مجدد گل را برگردانم؟ اگر راهی هست و مراقبت خاصی میشه کرد ممنون میشوم راهنمایی کنید.

۱۴۰۰-۰۶-۲۱ ۲۳:۴۴:۲۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا عکس گیاه را ارسال کنید متشکرم

۱۴۰۰-۰۶-۲۲ ۰۱:۳۲:۲۱

علیجانی علیجانی

در صورت امکان در مورد ادامه زنده بودن این گیاه فیکوس که دو هفته ای هست دچار شپشک آردالود شده و دو نوبت هم سم مخصوص( سم کنفیدور) بهش زدم هم راهنمایی بفرمایید.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۲۲ ۰۸:۱۰:۳۵

کارشناس شماره ۱

به نظر میرسه هردو گیاه کاملا خشک شدن . مارانتا را از خاک در بیارید و ببینید ریشه هم خشکه یا زنده و سالمه؟

۱۴۰۰-۰۶-۲۲ ۱۶:۱۷:۰۳

علیجانی علیجانی

به نظر میرسه که ریشه هنوز زنده است.البته امکانش هست از علائم تشخیص زنده و سالم بودن یا نبودن ریشه اطلاعاتی بفرمایید؟

۱۴۰۰-۰۶-۲۲ ۲۲:۵۱:۳۱

کارشناس شماره ۱

ریشه ی مارانتا اگر به همراه کمی ساقه باشه و ساقه سفت باشه و محکم به ریشه چسبیده باشه دوباره سبز میشه . از خاک درش بیارید و مدتی تو آب نگهش دارید . اگر ریشه پوسیدگی داره قبل از قرار دادن در آب اونها رو جدا کنید . آب رو هرروز تعویض کنید و گلدان رو در محیطی سایه قرار بدید . اما در مورد گیاه دیگه تون اول قسمتهایی از ساقه رو قطع کنید ببینید بافت زنده داره یا کاملا خشکه ؟

۱۴۰۰-۰۶-۲۳ ۰۱:۲۵:۱۸

علیجانی علیجانی

حدودا چند روز ریشه را در آب نگهداری کنم؟ در مورد فیکوس هم هنوز بعضی ساقه ها زنده هستند.

۱۴۰۰-۰۶-۲۳ ۰۱:۳۴:۳۱

کارشناس شماره ۱

تا زمانی که شروع به برگدهی کنه در آب نگهش دارید . البته ساقه ی خشک شده ی گیاه تون که میفرمایید مارانتا است کمی شبیه به نخل مرداب هستش آیا عکسی از زمانی که گیاه سبز و سالم بود دارید که ارسال کنید ؟ فیکوس اگه ساقه اش زنده است .اینکارها رو انجام بدید .برگهای خشک روی سطح خاک را بردارید و سطح خاک را کمی زیرو رو کنید و بهش آب بدید .گلدان را در کنار پنجره ی نورگیر قرار بدید و هرزمان خاکش نسبتا خشک بود بهش آب بدید .اگر ریشه ها سالم باشند گیاه دوباره سبز میشه . میتونید یکبار هم بهش هیومیک اسید با دوز کم بدید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۰-۰۶-۲۳ ۱۲:۵۷:۵۲

علیجانی علیجانی

از ذقیقااین گل مارانتا عکس ندارم ولی یک نمونه را از دانلود کردم خدمتتان ارسال میکنم شاید بهتر بتوانید راهنمایی بفرمایید.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۲۳ ۱۶:۲۳:۵۰

علیجانی علیجانی

از ذقیقااین گل مارانتا عکس ندارم ولی یک نمونه را از دانلود کردم خدمتتان ارسال میکنم شاید بهتر بتوانید راهنمایی بفرمایید.

۱۴۰۰-۰۶-۲۳ ۱۶:۲۷:۴۵

علیجانی علیجانی

فکر کنم در قسمت قبل تصویر به صورت صحیح ارسال نشد

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۲۳ ۱۶:۲۹:۱۵

کارشناس شماره ۱

بله تصویر ارسال نشده .لطفا تصویر را به همراه نام کاربری از طریق واتس اپ به شماره 09901168236 ارسال کنید متشکرم .

۱۴۰۰-۰۶-۲۳ ۲۳:۴۷:۲۷

علیجانی علیجانی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۲۵ ۲۳:۴۱:۱۴

کارشناس شماره ۱

لطفا تصویر را از طریق واتس اپ بفرستید تا براتون بارگزاری کنیم

۱۴۰۰-۰۶-۲۶ ۰۱:۲۴:۳۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@