پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زهره مهرنیا

تعداد سوال: ۱

زرد شدن گیاه پاندانوس ویژه

تعداد بازدید ۱۶۸۷

سلام. گیاه پاندانوس من بیست ساله.ست. گلدونش کوچک شده بود و اون رو عوض کردم و خاک برگ اضافه کردم. بعد متوجه شپشک زیادی دور ساقه شدم و سمپاشی رو تا سه روز ادامه دادم و از ویتامین آهن به گیاه دادم. اما بعد از پنج روز هنوز برگهاش داره زرد میشه، همون بخش ساقه نرم شده و گیاه جون نداره. چه کار باید بکنم؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۲۲ ۱۲:۴۳:۲۳

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر برای ازبین بردن شپشک چه سمی استفاده کردید و‌ فقط به برگ ها اسپری کردید؟

۱۴۰۰-۰۶-۲۲ ۱۳:۳۲:۱۵

زهره مهرنیا

سم رو از گلخونه خریدم اسمش رو نمیدونم اما گفت به هرجایی که شپشک دیدی تا سه روز بزن رنگش مثل شیر رقیق‌شده است

۱۴۰۰-۰۶-۲۲ ۱۳:۳۶:۲۹

کارشناس شماره ۲

ببینید سم اگر کنفیدور بوده فاصله سه روز خیلی،کم بوده براش و میدونید چه میزان رقیق کردید؟ پیشنهاد میکنم یک دوره اسید هیومیک استفاده کنید تا اثر سم در خاک از بین بره و کوددهی رو سریع شروع کردید الان اثری از شپشک وجود نداره؟ و مورد بعدی رطوبت محیط به چه شکل هست؟

۱۴۰۰-۰۶-۲۳ ۰۰:۰۵:۲۸

زهره مهرنیا

نه الان اثری از شپشک نیست اما دور ساقه(همونجایی که شپشک داشت) کمی نرم شده به نظرتون از همونجا گیاه رو قلمه بزنم تا خراب نشده؟؟

۱۴۰۰-۰۶-۲۳ ۰۰:۱۱:۵۲

کارشناس شماره ۲

بله اگر ساقه نرم شده باشه خطرناکه و باید از ریشه خارج کنید و قسمت های پوسیده جدا بشه ساقه رو یک ربع در محلول قارچکش قرار بدید و بعد در خاک جدید بکارید احتمال الوده بودن خاک قبلی وجود داره و ابیاری اول با قارچکش ابباری دوم با اسید هیومیک و بعد باامینو اسید انجام بشه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature قارچ کش (Fungicide) کود شیمیایی آمینه اسید
۱۴۰۰-۰۶-۲۳ ۰۰:۱۶:۳۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@